Wojewoda Jarosław Obremski o wakacyjnych obostrzeniach

Fot. mat. pras.

Za nami weekend majowy. Wielu Polaków zastanawia się już nad wakacjami. Czy zostaną wprowadzone dodatkowe działania ws. mobilności? Pytamy Wojewodę Dolnośląskiego – Jarosława Obremskiego.

Zdaniem wojewody Jarosława Obremskiego w czasie wakacji w graniach Unii Europejskiej będziemy podróżować bez większych problemów.

Zdaniem wojewody nowe zasady bezpieczeństwa np. na lotniskach będą regulacjami wewnątrz państw europejskich.

Jarosława Obremskiego pytaliśmy także o absurdy w obostrzeniach wprowadzone przez linie lotnicze. Pasażerowie mają mieć zasłonięte usta i nos, następnie ściągają je na posiłek, korzystają z małych pomieszczeń WC, a wychodząc z samolotu muszą zachowywać odstęp 1,5 metra od osoby przy której siedziały.

Czy kod QR będzie jedyny na razie do identyfikacji nas pod względem szczepień?

Coraz głośniej mówi się o tzw. paszporcie szczepionkowym, dla osób które przyjęły już preparat. Wojewoda jest zwolennikiem takiego rozwiązania.

Osoby niezaszczepione mogą czuć się dyskryminowane. – Powszechność dostępu do szczepionek nie będzie przesłanką do takiego twierdzenia, dodaje wojewoda.

Przypomnijmy, obecnie kod QR może być przydatny przy wjeździe do Polski – od 28 grudnia 2020 r. osoby, które zostały zaszczepione przeciw COVID-19, nie są kierowane na kwarantannę. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content