Przybądź, Duchu Święty

fot. Radio Rodzina

W najbliższą niedzielę 23 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wielu parafiach i wspólnotach naszej archidiecezji w wigilię tego wydarzenia będą odbywać się czuwania. Poniżej lista miejsc, w których będzie trwała modlitwa. Listę będziemy uzupełniać.

WROCŁAW

Katedra pw. św. Jana Chrzciciela
Wieczorne czuwanie przed uroczystością prowadzone przez Wspólnotę Nowej Ewangelizacji Zacheusz. Początek Mszą Świętą o godzinie 18:30. Zakończenie ok. godz. 21:00.

Parafia św. Michała Archanioła, ul. Prusa (salezjanie)
Wspólnota Michael zaprasza na czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w sobotę 22 maja. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20:00, a zakończy się Mszą św. o godz. 23:00.

Parafia pw. św. Alberta Wielkiego, Sołtysowice (franciszkanie)
Msza Święta i Czuwanie dla Młodzieży przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę o godzinie 19:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa, śpiew.

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego, Karłowice (franciszkanie)
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w godzinach 20:00-24:00. O północy rozpocznie się Msza Św.

Parafia pw. św. Mikołaja, ul. św. Antoniego (paulini)
Początek czuwania o godz. 19.45. Zakończenie uroczystą Eucharystią w Sanktuarium ok. godz. 23.00.

Parafia pw. NMP Bolesnej, Strachocin
Nieszpory o 19:15, następnie nauczanie i modlitwa. O północy Msza Święta, następnie uwielbienie, praca w grupkach i Liturgia Godzin o świcie.

Parafia pw. św. Jana Apostoła, Zakrzów
W sobotę 22 maja na godz. 19.45 zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego – Eucharystię, czuwanie ze Wspólnotą Drogi Neokatechumenalnej.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Kuźniki
Rozpoczęcie w sobotę o godz. 21:30. Następnie około północy Msza św. w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Monte Cassino
Na czuwanie zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Płomień Pański”. 20:00-21:00 zawiązanie wspólnoty i różaniec z rozważaniem darów Ducha Świętego, 21:00 Apel Jasnogórski, 21:15-22:00 uwielbienie, 22:00-22:30 konferencja o Duchu Świętym, 23:00 Eucharystia.

Parafia pw. Opieki św. Józefa i Matki Bożej Miłosierdzia, Ołbin (karmelici bosi)
Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. rozpocznie się o 19:00. Przewodniczyć będzie o. Krzysztof Piskorz OCD. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 24:00.

Parafia pw. Jadwigi Śląskiej, Leśnica
Wigilia Zesłania Ducha Świętego w sobotę od 18.00. W planie: Eucharystia, konferencja, adoracja z modlitwą o Ducha Świętego. Czuwanie odbędzie się przy grocie lub w razie niepogody w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Skoczylasa. Zakończenie ok. 22:00.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Bajana
Wspólnota Agalliasis organizuje czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Odbędzie się ono na Górze św. Anny. Wydarzenie „Góra Chwały” potrwa przez cały weekend.

Parafia św. Wawrzyńca, ul. Bujwida
Czuwanie w wigilię uroczystości rozpocznie się po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00 przed Najświętszym Sakramentem. Przedłużenie czuwania w dolnym kościele akademickim: Koncert uwielbienia z modlitwą od godz. 20.00. i Msza Święta ok. godz. 22.00.

Parafia pw. NMP Matki Pocieszenia, ul. Wittiga
Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego poprowadzą wspólnoty DAR i Obfite Odkupienie. O godz. 20:00 adoracja połączona z modlitwą o wylanie darów Ducha Św., o 21:00 Msza Święta, do ok. 23:00 modlitwa uwielbienia przy akompaniamencie muzyki.

Parafia pw. Świętej Trójcy, ul. Krzycka
Godz. 22:00 – Przyjdź, Duchu Święty (adoracja), godz. 23:00 – Tobie należy się chwała (uwielbienie), o północy Msza Św.

Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza, ul. Litewska
Na czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego zaprasza wspólnota Źródło Łaski. O 18:00 Eucharystia, następnie konferencja o Duchu Św., modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego.

Parafia NMP Królowej Polski, ul. Karmelkowa
Na czuwanie zaprasza wspólnota Paraklet. O 20:00 różaniec św. Jóżefa, o 21:00 droga Światła, o 22:00 Msza Św. wigilijna uroczystości zesłania.

Parafia pw. Ducha Świętego, ul. Bardzka
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to dzień odpustu parafialnego. Uroczysta Msza odpustowa w niedzielę o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Tomasz Filinowicz, duszpasterz głuchoniemych i niewidomych w naszej archidiecezji.

WOŁÓW

Parafia pw. św. Wawrzyńca
Na czuwanie zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Lumen Christi. O 20:00 rozpoczęcie spotkania Eucharystią. O 21:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, dziękczynienia i modlitwą wstawienniczą.

OBORNIKI ŚLĄSKIE

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Czuwanie prowadzi wspólnota Pokój i Radość. O 18:30 Msza Święta, o 19:30 Nabożeństwo z liturgią Słowa, 20:15 uwielbienie i modlitwa o wylanie Ducha Świętego.

TRZEBNICA

Bazylika św. Jadwigi
Na czuwanie zaprasza wspólnota Owczarnia. 18:30 Eucharystia, następnie nabożeństwo majowe i spotkanie modlitewne. Zakończenie ok. 22:00.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content