Zmiana rozkładów jazdy MPK od 1 maja

fot. Radio Rodzina

Tradycyjnie w okresie świątecznym MPK Wrocław wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.

O tym, co się zmieni u miejskiego przewoźnika w dniach od 1 do 3 maja opowiada Patryk Załęczny z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Dodatkowo w związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ul. Olszewskiego oraz na pętli tramwajowej „Biksupin” powrócą w tamte strony tramwaje.

Prezentujemy szczegółowy rozkład jazdy dla zmienionych tras linii tramwajowych: 2, 4, 5, 8, 9, 11, 15, 17 i 74 w związku z pracami na ul. Piotra Skargi.

Linia 2

Dwójka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku „Galeria Dominikańska” i „Wzgórze Partyzantów„.

Linia 4

Czwórka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego do placu Legionów z pominięciem przystanku „Galeria Dominikańska„, „Świdnicka„, „Zamkowa” i „Narodowe Forum Muzyki„.

Linia 5

Piątka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)„, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów„.

Linia 8

Ósemka” jadąca z Karłowic w kierunku Tarnogaju, od Hali Targowej pojedzie objazdem przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja a w kierunku przeciwnym od ulicy Kołłątaja przez ulicę Teatralną, Widok, Szewską, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.

Linia 9

Tramwaje linii 9  jadące z Sępolna w kierunku Parku Południowego, od Hali Targowej pojadą objazdem przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja a w kierunku przeciwnym od ulicy Kołłątaja przez ulicę Teatralną, Widok, Szewską, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.

Linia 11

Tramwaje linii 11 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)„, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów„.

Linia 15

Tramwaje linii 15 jadące z Parku Południowego w kierunku pętli Poświętne, będą kursowały objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Linia 17

Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku „pl. Bema„, „Hala Targowa„, „pl. Nowy Targ„, „Galeria Dominikańska„, „Park Staromiejski„, „Opera” i „Renoma„.

Linia 74

Tramwaje linii 74 jadące z FAT-u w kierunku pętli Osobowice, będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content