Tramwaje wracają na Biskupin

Foto: MPK Wrocław

MPK Wrocław otwiera wyremontowane torowisko od byłej zajezdni Dąbie aż do pętli Biskupin. Na trasy wrócą tramwaje linii 1, 2, 4 i 10.

– To bardzo ważna trasa nie tylko dla mieszkańców Biskupina, do których i ja z dumą się zaliczam, ale i studentów, turystów czy spacerowiczów chcących korzystać z niezwykłych uroków Wielkiej Wyspy. To była trudna inwestycja, które wiele nas nauczyła – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Krzysztof Balawejder, Prezes MPK Wrocław

-Przed nami ok. miesiąca prac szczegółowych, ale one nie wpływają na funkcjonowanie komunikacji – mówi Prezes MPK Wrocław.

Damian Talaga

-Była to budowa wyjątkowa, bo zderzyły nam się dwa światy: świat inżynierów i świat dendrologów. Zaczęliśmy od rozwiązań technicznych, które są mało spotykane w Polsce – tłumaczy Damian Talaga.

-Uruchamiamy od jutra smarownice. Dzięki niem niwelujemy pisk, który powstaje, gdy tramwaj jedzie po łuku, a także szyny wolniej się eksploatują – tłumaczy Krzysztof Balawejder.

Od jutra (1.05) zaczyna się wymiana rozjazdów tramwajowych na ulicy Piotra Skargi. W dwóch miejscach: od strony placu Dominikańskiego i na skrzyżowaniu z ulicą Teatralną.

Foto: MPK Wrocław

Inwestycja kosztowała ok. 20 mln zł. Szczegółowa kwota będzie znana po zakończeniu prac.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content