Wrocław rozpoczyna #EKOszenie

fot. Radio Rodzina

Zatrzymuje wilgoć i daje chłód, wytwarza tlen, pochłania pyły i inne zanieczyszczenia. Trawa. Jest także schronieniem dla pożytecznych owadów i gwarantuje żyzną glebę. Wrocław rozpoczynając trzeci sezon kampanii #EKOszenie przypomina, jak w tym roku będzie wyglądała pielęgnacja miejskich trawników.

Trawy znajdujące się na gruntach miejskich będą koszone rzadziej. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na zmieniający się klimat i zwiększyć właściwości retencyjne gleby.

-Nie odeszliśmy od koszenia. Po prostu w inny sposób utrzymujemy tereny zieleni. – Mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM we Wrocławiu.

Jacek Mól z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu zaznacza, że częstotliwość koszenia będzie zależała od miejsca, gdzie rośnie trawa i tempa jej wzrostu. W wybranych lokalizacjach powstaną kwietne łąki.

Trawniki, nie klepiska

Uprzedzając ewentualne pytania mieszkańców Marek Szempliński z ZZM mówi jasno: miasto kosi i będzie kosić.

O zdanie zapytaliśmy też wrocławian.

Bez zmian pozostaje częstotliwość koszenia zieleni w pasach drogowych. Należy w ten sposób zapewnić maksymalnie dobrą widoczność kierowcom czy rowerzystom.

Informacje dotyczące porządku koszenia ulic będą zamieszczane na portalu www.wroclaw.pl.

Fot. Grzegorz Rajter / mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content