Trzebnica: wystawa plenerowa o kard. Wyszyńskim i Janie Pawle II

fot. Radio Rodzina

„Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” – to tytuł wystawy plenerowej, która pojawiła się na placu przed wejściem do Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Ekspozycja została zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej – oddział we Wrocławiu oraz Fundację Obserwatorium Społeczne.

– Nieprzypadkowo to właśnie od Trzebnicy zaczynamy prezentację tej wystawy – mówi ks. prof. Grzegorz Sokołowski, prezes Obserwatorium Społecznego.

Burmistrz Trzebnicy – Marek Długozima, nie ukrywając zadowolenia z tego, że wystawa rozpoczyna się od Trzebnicy, podkreśla, że obie postaci – kard. Wyszyński oraz papież Jan Paweł II są mu bardzo bliskie.

O tym, co możemy zobaczyć na wystawie opowiada dla Radia Rodzina naczelniczka Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu – dr Katarzyna Pawlak-Weiss.

Po Trzebnicy ekspozycja plenerowa pojawi się m. in. w Obornikach Śląskich, Brzegu Dolnym, Miliczu, a także Wrocławiu. Przypominamy, że w tym roku 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content