Rusza sezon wyścigów konnych na Partynicach

fot. Agata Władyczka

W poniedziałek, 3 maja, o godz. 12.30 wystartuje kolejny sezon na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W dniu otwarcia odbędzie się dziewięć gonitw, w których wystartuje łącznie 89 koni z czterech krajów (Polska, Czechy, Słowacja, Włochy). Jeźdźcy rywalizować będą w gonitwach z przeszkodami (trzy), z płotami (dwie) oraz na dystansach płaskich (cztery). Ze względu na covidowe obostrzenia wyścigi odbędą się bez udziału publiczności. Fani będą mogli śledzić zmagania jeźdźców podczas transmisji online na stronie torpartynice.pl, partynickim kanale YouTube oraz na FB/WyscigiKonneWroclaw.

Faworyci

Otwarcie sezonu wyścigowego na Partynicach tradycyjnie zgromadziło pokaźną stawkę koni. W dziewięciu gonitwach wystartuje łącznie 89 koni, w tym 55 spoza Wrocławia. Jak zwykle na starcie gonitw przeszkodowych zameldowała się silna stawka czeskich jeźdźców.
Główny punkt programu to Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego. W tej gonitwie, na dystansie 4 300 m, zaprezentuje się gwiazda ubiegłorocznego sezonu we Wrocławiu, Cosmic Magic. Klacz czeskiego trenera Radima Bodlaka była niepokonana w czterech startach na partynickim torze. Wygrała po kolei Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego, Wrocławska Trial, Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia i Crystal Cup o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław.

Na faworytce pojedzie znakomity czeski dżokej Josef Bartos. Pozostali uczestnicy rozgrywki to mieszanka doświadczenia i młodości. Weteran Netto w każdym sezonie plasuje się w czołówce najważniejszych gonitw. Zeszły rok startów zakończył drugim miejscem w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, wyprzedzając obecnych rywali: Turiona, Tamasa i Feliksa. Trzy przeszkodowe zwycięstwa ma na koncie klacz Apas Rocka, ostatnie zanotowała w zeszłorocznej Nagrodzie Galeriusa, gdzie pokonała Turiona, który później wygrał Nagrodę Masiniego.

Najlepsze osiągnięcia z trójki pięciolatków ma One Way Ticket, który podczas ubiegłorocznej rywalizacji w cyklu gonitw z przeszkodami dla koni czteroletnich dwukrotnie zwyciężył i był drugi w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Jedną gonitwę wygrał Neapol, czterokrotnie na płatnym miejscu plasowała się Una Emocion.

Interesująco zapowiadają się obie gonitwy dla debiutujących trzylatków, w których zaprezentują się konie zgłoszone do Derby. W pierwszej spotkają się szwedzkiej hodowli ogier Call Me Home i wyhodowana w Wielkiej Brytanii Kurierka. W drugiej pobiegnie polskiej hodowli Kontrargument.

Studio wyścigowe

Widzowie nie tylko obejrzą gonitwy, ale też będą mogli wysłuchać fachowych analiz ekspertów oraz wywiadów w studio wyścigowym, które rozpocznie transmisję już o godz. 12:00. Gośćmi prowadzącej – Anny Marii Sobierajskiej – będą m.in. Jerzy Sawka – dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, Konrad Imiela – dyrektor Teatru Muzycznego Capitol i prywatnie miłośnik koni oraz prof. Karol Wolski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który współpracuje z torem w zakresie pielęgnacji nawierzchni wyścigowej. Pojawią się tam również trenerzy i dżokeje, aby na bieżąco analizować rozgrywane gonitwy.

12:00 – start studia wyścigowego

12:30 – prezentacja koni (startujących w pierwszej gonitwie) w padoku wyścigowym

13:00 – start pierwszej gonitwy dnia

Szczegółowy program dnia na stronie torpartynice.pl

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content