Kowboj z Polski: Artur Owczarski o Teksasie jako stanie umysłu, Route 66 i podróżach w czasie Covid 19

fot. Adam Słomiński

Jest pasjonatem podróży, jeździ po całym świecie od prawie 20 lat. Zwiedzał buddyjskie klasztory, był w Himalajach i na safari, nurkował w różnych zakątkach globu, latał balonem nad pustynią Namib i ścigał się w regatach na Karaibach. Mówi o sobie, że jest amerykanofilem. Prywatnie to ojciec trójki dzieci i założyciel wydawnictwa BookEdit. Mowa o Arturze Owczarskim, autorze reportaży: „Droga 66. Droga Matka. O historii, legendzie, podróży” i “Texas to stan umysłu”.

Artur Owczarski zdradza nam jak łączy pasję pisarską z biznesem i rodziną.

Podróżnik przejechał Drogę Matkę – Route 66 – najsłynniejszą drogę Ameryki kojarzonej z motelami, przydrożnym jedzeniem czy motocyklistami w skórach. Napisał o niej reportaż. Co zmotywowało go do podróży?

Reportażysta opowiada nam w czym tkwi fenomen drogi.

Artur Owczarski jest honorowym obywatelem Bandery, około tysięcznego miasta w Teksasie, drugiej najstarszej polskiej osady w USA oraz światowej stolicy kowbojów.

– W czym Polacy są podobni do kowbojów na ziemi zamieszkałej przez Indian, stolicy rodeo, z głęboko zakorzenionym tradycjami: stekami i bronią przy pasie?

Artur Owczarski podzielił się także z nami religijnością Teksańczyków.

Pandemia nie zatrzymała podróżowania Artura Owczarskiego. W styczniu odwiedził Tanzanię.

– Pandemia zmieniła styl naszego podróżowania, przyznaje.

Jakie powinno być ABC podróżowania? – pytamy Artura Owczarskiego.

Kolejna podróż Artura Owczarskiego planowana jest z końcem czerwca do Stanów Zjednoczonych. Jak na razie sytuacja pandemiczna nie pozwala nam na wjazd do USA.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z ARTUREM OWCZARSKIM:

Wszystkie fotografie pochodzą ze strony: www.owczarskiartur.pl . Tam także mogą Państwo zobaczyć inne zdjęcia i przeczytać o innych podróżach naszego bohatera. ZAPRASZAMY!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content