„Każdy ma wybór, do każdego dobro wraca”. Duszpasterstwo Nieśmiertelni Akademii Wojsk Lądowych dodaje otuchy w pandemii

fot. Radio Rodzina

„Każdy ma wybór, do każdego dobro wraca, wiara czyni cuda, walcz o swoją przyszłość, nie rozpaczaj. Każdy ma wybór i powiedz mi szczerze, jaki będzie Twój, powiedz, co wybierzesz?” – to słowa piosenki „WYBÓR”. Tekst napisał student Akademii Wojsk Lądowych, Konrad Ślebioda, który w ten sposób chce dodawać otuchy w czasach pandemii i pokazać, że każdy ma wybór w swoim życiu – walkę o przyszłość lub poddanie się temu co jest.

Czy żołnierze odczuwają niepokój w czasie pandemii?

Zapytaliśmy ks. Maksymiliana Jezierskiego, kapelana Duszpasterstwa Nieśmiertelni Akademii Wojsk Lądowych czego możemy się uczyć od postaw żołnierzy?

Duszpasterstwo Nieśmiertelni Akademii Wojsk Lądowych aktywnie udziela się w wolontariacie hospicyjnym. Podchorążowie odwiedzają podopiecznych Hospicjum Bonifratrów i wspierają działania Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.  Pomagają też domom dziecka, jadłodajniom, rokrocznie biorą udział finale „Szlachetnej Paczki”. Ważnym elementem działalności Duszpasterstwa jest też wsparcie kombatantów. Żołnierze przygotowują dla nich paczki na święta, odwiedzają ich, kontaktują się telefonicznie, robią zakupy i załatwiają inne sprawy życia codziennego.

Na rozmowę z ks. Maksymilianem Jezierskim, kapelanem Akademii Wojsk Lądowych i podchorążym Konradem Ślebiodą, studentem Akademii w audycji „Dziś w Kościele”zapraszamy w środę (5.05) po godz. 13.10.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content