Wojewoda Jarosław Obremski apeluje o rozsądek ws. Krajowego Planu Odbudowy

Fot. BP DUW

– Toczy się bój o pozyskanie 770 mld w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Apeluję o rozsądek ws. Krajowego Planu Odbudowy. Każdy mieszkaniec odczuje komfortu swojego życia dzięki tym funduszom – mówi Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski

Wojewoda zobrazował skalę Krajowego Planu Odbudowy w liczbach.

Jarosław Obremski zaapelował o konsekwencję i logikę wyborów.

Blokowanie funduszu będzie oznaczać blokowanie w całej Europie, dodaje wojewoda.

Przyjmowanie pieniędzy, pewnych zobowiązań zawsze wiąże się z ryzykiem.

Jak zaznacza wojewoda, Krajowy Plan Odbudowy jest skierowany także do branż, które odnotowały największe straty w czasie pandemii.

Krajowy Plan Odbudowy (KPO) jest podstawą do skorzystania z unijnego Funduszu Odbudowy. Z tej puli Polska będzie miała do dyspozycji około 58 miliardów euro na walkę ze skutkami pandemii. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej z 14 grudnia 2020 r. dotyczącej systemu zasobów własnych UE. Teraz ustawa trafi pod obrady parlamentu.

Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy oraz budżetu UE na lata 2021-2027. Fundusz Odbudowy jest odpowiedzią Unii Europejskiej na kryzysowe zagrożenia i wyzwania, jakie spowodowała pandemia.

inf. wł/www.gov.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content