Wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” od czwartku w Trzebnicy

mat.pras.

Instytut Pamięci Narodowej – oddział we Wrocławiu oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne zapraszają na inaugurację wystawy „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”.

Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz> Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego Roku kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz zbliżającej się beatyfikacji i
ubiegłorocznego Jubileuszu 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Chcielibyśmy, żeby wystawa trafiła do wszystkich ośrodków na Dolnym Śląsku, prezentując myśli św. Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – mówi ks. Grzegorz Sokołowski, redaktor naczelny dolnośląskiego pisma katolickiego „Nowe Życie”, prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne.

Zapraszamy księży proboszczów, by zgłaszali się z gotowością przyjęcia tej wystawy – dodaje ks. Sokołowski.

Wystawę okolicznościową skomponowano zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej niedawno 100 lecie niepodległości Polski.

Wystawę będzie można zobaczyć w nadchodzących miesiącach na terenie Dolnego Śląska. Pierwsza ekspozycja będzie miała miejsce już w najbliższy czwartek, o godzinie 11 na placu przed bazylią św. Jadwigi w Trzebnicy.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content