Warsztaty „Opera daje oddech” dla osób po covidzie są już dostępne online

mat.pras.

Warsztaty z cyklu „Opera daje oddech”, skierowane do osób po covidzie, są już dostępne online. Artyści Opery Wrocławskiej, za pośrednictwem Internetu, uczą m.in. jak prawidłowo oddychać, rozluźniać mięśnie odpowiedzialne za oddech, a także prezentują ćwiczenia poprawiające ogólną ruchomość ciała.

Program „Opera daje oddech”, zainicjowany przez wrocławski teatr operowy, to cykl bezpłatnych warsztatów dla osób, które borykają się z problemami oddechowymi po przebytej chorobie. Spotkania prowadzą artyści Baletu Opery Wrocławskiej i Chóru Opery Wrocławskiej. Partnerem projektu jest Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Obecnie, ze względu na obowiązujące obostrzenia, nie możemy kontynuować zajęć stacjonarnie, dlatego z naszą wiedzą i całą magią opery zawitamy w domach – mówi Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Na kanale YouTube Opery Wrocławskiej oraz w mediach społecznościowych cyklicznie będą się pojawiać kilkunastominutowe filmiki instruktażowe. Artyści oraz specjaliści współpracujący z Operą w przystępny sposób będą prezentować ćwiczenia oddechowe, ruchowe, a także nauczą, jak aktywować oddech, aby lepiej emitować dźwięki. Podczas zajęć online uczestnicy będą mieli także okazję popracować nad dykcją, a nawet wspólnie pośpiewać.

Udział w naszych warsztatach na żywo, obcowanie z artystami, piękną muzyką
i bogatą architekturą dają zupełnie inne doznania niż rzeczywistość wirtualna. Natomiast trwa lockdown i nikt nie wie, jak długo ten stan będzie się utrzymywał. Internet, w tym wypadku, jest nie tylko ratunkiem, ale też szansą dotarcia do osób, które nie mają możliwości przyjechać do nas osobiście, a którym nasza pomoc jest potrzebna. Niewykluczone, że w przyszłości projekt będzie prowadzony hybrydowo – stacjonarnie i online
– dodaje Halina Ołdakowska.

Odcinki z serii „Opera daje oddech” będą emitowane w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Opery Wrocławskiej 3 razy w tygodniu. Dostęp do zajęć online jest bezpłatny.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content