Radni miejscy chcą odwołania przewodniczącego Jarosława Charłampowicza

Screen FB: Klub Radnych Nowoczesna Wrocław

W Radzie Miejskiej Wrocławia 18:18 zakończyło się głosowanie nad wygaszeniem mandatu radnego Macieja Zielińskiego. Stawką głosowania mogło być odzyskanie przez prezydenta Jacka Sutryka samodzielnej większości w radzie.

Radni prezydenta podkreślali, że Maciej Zieliński powinien stracić swój mandat, bo złamał prawo, chodziło o sytuację związaną koszykarskim Śląskiem Wrocław, którego radny był prezesem przez tydzień. Zieliński z funkcji zrezygnował po tym, jak pojawiły się prawne wątpliwości, czy jako miejski radny może być prezesem drużyny. W jego obronie podczas sesji Rady Miejskiej Wrocławia stanęła cała opozycja, która uznała, że wniosek jest politycznym odwetem na radnym, który jakiś czas temu przestał popierać działania Jacka Sutryka.

Teraz radni z klubów Nowoczesnej oraz Współczesnego Wrocławia chcą odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia – Jarosława Charłampowicza, który związany jest bezpośrednio z prezydentem Jackiem Sutrykiem.

– Nie chcemy, aby tandem Schetyna – Sutryk miał swoją marionetkę w Radzie Miasta – mówi radny Tadeusz Grabarek.

Radna Jolanta Niezgodzka dodaje, że przewodniczący powinien zostawić politykę poza salą sesyjną.

Maciej Zeliński, który nie brał udział w głosowaniu o wygaszenie własnego mandatu, podziękował wszystkim radnym za obronę jego imienia.

Pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącego rady – Jarosława Charłampowicza podpisało się 10 radnych, jest to wymagane minimum, aby zwołać sesję nadzwyczajną. Do tematu będziemy powracać.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content