Będzie ponowne stanowisko radnych PiS w sejmiku ws. kopalni w Bogatyni

wikipedia

Zarząd Województwa zgłosił uchwałę wspierającą starania o uwzględnienie powiatu zgorzeleckiego wraz z kopalnią w Bogatyni w Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Stanowisko zostało jednak odrzucone głosami opozycji na sesji sejmikowej. Radni PiS zapowiadają ponowne złożenie uchwały.

Podobne stanowisko zostało rozpatrywane w ubiegłym roku. Decyzję ws. wsparcia o uwzględnienie powiatu zgorzeleckiego wraz z kopalnią w Bogatyni w Funduszu Sprawiedliwej Transformacji tłumaczy Grzegorz Macko Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

– To nie tylko zagrożenie ekonomiczne dla naszego regionu, ale całego systemu elektroenergetycznego w Polsce, dodaje wicemarszałek.

Stanowisko ws. kopalni w Bogatyni zostało jednak odrzucone głosami opozycji na sesji sejmikowej.

Wicemarszałek Grzegorz Macko zapowiada ponowienie tej uchwały przez radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Przypomnijmy, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej opublikował skargę Czechów ws. kopalni w Turowie. Według sąsiadów kopalnia zagraża utratą wody pitnej dla kilkunastu tysięcy mieszkańców sąsiadujących z wyrobiskiem po ich stronie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content