Renata Mauer-Różańska Honorowym Obywatelem Wrocławia

fot. Radio Rodzina

To było pewne. Trzykrotna medalistka mistrzostw świata i sześciokrotna – mistrzostw Europy w strzelectwie otrzymała oficjalnie tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia – „Civitate Wratislaviensi Donatus”.

W związku ze stanem epidemii posiedzenie Rady Miejskiej odbyło się w trybie zdalnym – korespondencyjnie z debatą online. Na początku sesji Radni uczcili 100 – lecie urodzin Tadeusza Różewicza, Honorowego Obywatela Wrocławia, wykładem prof. Andrzeja Skrendo, Prorektora ds. Nauki Uniwersytetu Szczecińskiego.

O wyróżnieniu rozmawialiśmy z Renatą Mauer – Różańską tuż po nominacji do tytułu.

Rada Miejska Wrocławia podczas obrad uhonorowała osoby szczególnie zasłużone dla naszego miasta i przyznała:

Tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia – „Civitate Wratislaviensi Donatus”:

Renacie Mauer-Różańskiej – wybitnej sportsmence, dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w strzelectwie, propagatorce sportu, a szczególnie ruchu olimpijskiego oraz radnej Wrocławia – za całokształt działalności na rzecz naszego miasta.

Nagrody Wrocławia
1) Annie Kraucz-Miękus, dyrektorce Fundacji Opieka i Troska, za wieloletnią działalność społeczną na rzecz wrocławian, szczególnie osób po kryzysie psychicznym;

2) Tadeuszowi Pawłowskiemu – piłkarzowi i trenerowi WKS Śląsk Wrocław, który sięgnął z klubem po mistrzostwo Polski i krajowy puchar oraz reprezentował klub i prowadził go w europejskich pucharach;

3) Kindze Preis – wybitnej wrocławskiej aktorce i ambasadorce Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”;

4) Fundacji „Promyk Słońca” – w 30. rocznicę działalności, za wielostronne wspieranie dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin w prowadzonych przez Fundację placówkach na terenie Wrocławia;

5) Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet – ruchowi obywatelskiemu, który narodził się we Wrocławiu, za działalność na rzecz praw człowieka i równouprawnienia.

Nagrody Prezydenta Wrocławia, które przyznaje Prezydent Wrocławia osobom i instytucjom za ich działalność i osiągnięcia w minionym roku, otrzymali:

1) Prof. Wojciech Witkiewicz – wybitny chirurg, a także założyciel i pierwszy Prezydent Rotary Club Wrocław – organizacji humanitarnej, której celem jest wspieranie i umacnianie ideału służby jako podstawy godnych i wartościowych przedsięwzięć. Nagroda za wieloletnią działalność dobroczynną na rzecz wrocławian, w 30. rocznicę istnienia Rotary Club we Wrocławiu.
2) Krystyna Paraszkiewicz-Pater – aktorka teatralna i filmowa, pedagog, nauczyciel dyplomowany, poetka, animatorka działań teatralnych i literackich. Nagroda za działalność artystyczną i społeczną.

3) BETARD- firma, będąca sponsorem tytularnym żużlowej drużyny BETARD Sparty Wrocław. Betard to producent prefabrykatów budowlanych, betonu i materiałów budowlanych. Nagroda za osiągnięcia w biznesie i wkład wniesiony w rozwój wrocławskiego żużla.

4) Wrocławskie Towarzystwo Naukowe – nagroda za wkład wniesiony w rozwój i promocję wrocławskiej nauki, w 75. rocznicę istnienia organizacji.

5) Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu – nagroda za wieloletnią działalność dobroczynną, w 40. rocznicę istnienia organizacji.

Nagrody te zostaną wręczone podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content