Regionalizacja obostrzeń: Dolny Śląsk bez zmian

Screen: TVP Info

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał informację dotyczące luzowania obostrzeń sanitarnych, a także ich regionalizacji. W grupie województw, których zmiany nie dotyczą, znalazł się Dolny Śląsk.

Dotychczasowe obostrzenia sanitarne zostaną utrzymane do 2 mają w pięciu województwach, w tym na Dolnym Śląsku, gdzie odnotowano dziś (22.04) 1376 pozytywnych wyników testu na COVID-19. Oznacza to, że w naszym regionie w dalszym ciągu m.in.:

  • Zamknięte pozostają salony fryzjerskie i kosmetyczne.
  • Dzieci wszystkich klas uczą się w trybie zdalnym.
  • Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
  • Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
  • W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2.

Od poniedziałku (26.04) na lekkie złagodzenie restrykcji może liczyć 11 województw. Są to województwa: podlaskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie i małopolskie. W tych regionach dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35.

Zmiany dotyczą salonów fryzjerskich, urody i kosmetycznych. Od 26 kwietnia będą mogły zostać one otwarte dla klientów. Tego typu miejsca będą musiały funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. Kolejna zmiana dotyczy nauczania dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, które przejdą na hybrydowy tryb nauczania.


(mat.wł./gov.pl)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content