A. Dziemianowicz-Bąk interweniuje ws. zwolnień w Poczcie Polskiej

Fot. Facebook

Pochodząca z Wrocławia posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk mówi „nie” nadużyciom praw pracowniczych. Przyznaje, że pandemia koronawirusa pogłębiła kryzys na rynku pracy. Nie może jednak dochodzić do sytuacji, w których pracownik po przebytej chorobie i zwolnieniu lekarskim zostaje pozbawiony zatrudnienia.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła w Sejmie projekt ustawy, który nowelizuje Kodeks Pracy. Sprawa dotyczy pracownicy Poczty Polskiej, która poprosiła o interwencję.

Posłowie Lewicy zapowiadają interwencję w Sejmowej Komisji Infrastruktury. Na jej posiedzeniu w maju chcą poruszyć casus Poczty Polskiej – dodaje posłanka.

Na konferencji przed budynkiem Poczty Polskiej we Wrocławiu był obecny również Społeczny rzecznik Praw Obywatelskich, Piotr Ikonowicz. Zaznaczył, że w różnych zakładach pracy spotyka się z brakiem troski o pracowników.

Lewica proponuje zawieszenie części artykułu 53. Kodeksu Pracy tak, aby żaden pracownik idący podczas pandemii na zwolnienie lekarskie, nie miał obaw przed utratą zatrudnienia. Posłanka Dziemianowicz-Bąk zapowiada też wnioski o kontrole do Państwowej Inspekcji Pracy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content