Sprzeciw dla przeniesienia Muzeum Poczty i Telekomunikacji do Lubina

Radni Sejmiku Województwa głosowali za stanowiskiem ze sprzeciwem wobec przeniesieniu Muzeum Poczty i Telekomunikacji z Wrocławia do Lubina. Większość Radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego było przeciwnych planom nowej lokalizacji obiektu.

Marszałek województwa Cezary Przybylski zagłosował przeciw uchwale autorstwa radnych z opozycji klubu Koalicji Obywatelskiej. Mówi Michał Nowakowski – rzecznik marszałka województwa.

Radni z klubu PiS wstrzymali się od głosu.

Wicemarszałek województwa Grzegorz Macko tłumaczy, dlaczego radni PiS wstrzymali się od głosu.

Tak, przed sesją do pomysłu przeniesienia obiektu odniósł Marek Łapiński -Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku.

Jak zaznacza Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa, który jest za przeniesieniem obiektu mówi, że nie jest zawiedziony głosowaniem, gdyż jest to apel, a nie decyzja ws. przyszłości muzeum.

Zdaniem Tymoteusza Myry przeniesienie wrocławskiego muzeum do Lubina dałoby mu drugie życie.

Decyzja nie jest jeszcze przesądzona, zaznacza Tymoteusz Myrda.

Wrocławskie Muzeum Poczty i Telekomunikacji jest jedyną taką placówką w Polsce i jedną z niewielu w Europie. Można w nim obejrzeć m.in. historyczne mundury pracowników Poczty oraz kolekcję 3,5 miliona znaczków pocztowych, zawierającą nie tylko wszystkie znaczki Poczty Polskiej, ale również prawie milion znaczków zagranicznych z 326 administracji pocztowych. W tym roku Muzeum Poczty i Telekomunikacji obchodzi 100 lat swojego istnienia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content