Prowadzisz biznes rodzinny? Zgłoś go w konkursie

mat.pras.

Organizatorzy Kongresu Firm Rodzinnych zapraszają przedsiębiorców do wzięcia udziału w Konkursie o Nagrodę Promotor Przedsiębiorczości Rodzinnej. Na zgłoszenia czekają do 16 kwietnia br. Zwycięzcy otrzymają prestiżowe statuetki, a ich firmy zostaną zaprezentowane na Kongresie Firm Rodzinnych, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca br.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach, w pierwszej – działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości rodzinnej – zwycięzców typuje Kapituła licząca dziesięciu członków, naukowców i przedstawicieli świata biznesu. W ramach drugiej kategorii – system promocji rodzinnego charakteru własnej firmy, przedsiębiorcy mogą zgłaszać się sami do konkursu lub mogą zostać zgłoszeni. Wystarczy do 16 kwietnia br. wypełnić formularz online na stronie internetowej: kfr.com.pl. – mówi Katarzyna Saranek.

– Pragniemy nagrodzić firmy, które w swojej komunikacji z rynkiem posługują się atrybutem rodzinności, czyli informują o tym, że są firmami rodzinnymi. Fakt, że przedsiębiorstwo podaje tę informację klientom i traktuje ją jako wyróżnik oraz powód do dumy, stanowi ogromny wkład w tworzenie w Polsce przyjaznych warunków do rozwoju przedsiębiorczości rodzinnej. Uważamy, że takie postawy warto dostrzegać, doceniać i nagradzać. Dlatego po trzech edycjach Kongresu we Wrocławiu, kiedy to promowaliśmy firmy rodzinne i tworzyliśmy dla nich przestrzeń do wymiany wiedzy oraz doświadczeń uznaliśmy, że chcemy dla nich zrobić więcejmówi dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, przewodniczący Kapituły Konkursu i koordynator merytoryczny Kongresu Firm Rodzinnych.

Konkurs ma za zadanie nagrodzić firmy, które w pomysłowy sposób odwołują się do swojego rodzinnego charakteru poprzez np. odniesienie do mitu założycielskiego, wielopokoleniowych tradycji albo podkreślenie związków z danym regionem kraju. To tylko przykłady spośród wielu dostępnych na rynku, dzięki którym przedsiębiorcy nie tylko promują swoje produkty i usługi, ale pokazują też publicznie, że w Polsce działają firmy rodzinne, że przedsiębiorczość jest cechą, którą w rodzinie można pielęgnować i że wiele towarów oraz usług pochodzi od rodzimych przedsiębiorców, a nie wielkich zagranicznych korporacji.

Zwycięzcy Konkursu o Nagrodę Promotor Przedsiębiorczości Rodzinnej zostaną wyłonieni spośród zgłoszeń przez badaczy tematu przedsiębiorczości rodzinnej i przedstawicieli instytucji integrujących firmy rodzinne. W Kapitule Konkursu zasiadają: Katarzyna Gierczak-Grupińska prezes Fundacji Firmy Rodzinne, Cezary Kaźmierczak prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, prof. dr hab. Jan Klimek wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego, dr Andrzej Malinowski prezydent Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Adam Rozwadowski prezes Family Business Network Polska, Ewa Sobkiewicz prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Firm Rodzinnych, Dariusz Bednarski partner zarządzający Grant Thornton, Małgorzata Czerwińska dyrektor regionalny PKO Bank Polski, Agnieszka Krysik przewodnicząca Komisji BCC dla firm rodzinnych oraz Beata Staszków prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź. Komisji Przewodniczy dr hab. Krzysztof Safin koordynator merytoryczny Kongresu Firm Rodzinnych i dyrektor Centrum Biznesu Rodzinnego przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Nagrody w postaci prestiżowych statuetek i dyplomów zostaną wręczone podczas Kongresu Firm Rodzinnych, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 8-9 czerwca 2021 r.

Więcej informacji: https://kfr.com.pl/.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content