Łączą nas góry. Ruszyła zbiórka na wycieczki górskie dla osób z niepełnosprawnościami

Fot. Arkadiusz Lipin / mat. pras.

Już po raz trzeci osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny będą miały szansę wziąć udział w 10 wycieczkach górskich po dolnośląskich Sudetach w ramach akcji „Łączą nas góry”. Organizator projektu – Fundacja Ładne Historie – prowadzi zbiórkę do puszek w schroniskach górskich oraz przez stronę internetową. Pierwsze wyprawy mają wystartować w czerwcu.

Turystów poruszających się na wózkach w górach wciąż jest mało. Powód? To często brak opiekuna lub sprzętu, który pomógłby pokonać szlak. Z propozycją dla mieszkańców Dolnego Śląska wychodzi Fundacja Ładne Historie.

-Chcemy pokazać, że góry są dla wszystkich – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie.

Wycieczki są jednodniowe, bezpłatne i odbywają się zazwyczaj w weekendy. Główny kierunek to Sudety.

Rehabilitacja i rekreacja

W poprzednich latach z projektu „Łączą nas góry” skorzystało 110 osób z niepełnosprawnościami i ponad 200 osób pełnosprawnych. Na trasie każdemu uczestnikowi towarzyszy opiekun lub wolontariusz – dodaje Maria Zięba.

Zanim kolejni szczęściarze wyruszą w tym sezonie w góry, trzeba zdobyć pierwszy szczyt – finansowy. Do zorganizowania 10-ciu wycieczek potrzeba 50 tysięcy złotych.

Koszt każdej wyprawy waha się od 4 do 5 tys. zł. Informacje o zbiórce są dostępne na stronie Fundacji. Akcja trwa do końca sierpnia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content