Szpital USK w Strzelinie wznawia przyjęcia na ginekologię i neonatologię

Fot. USK w Strzelinie

Po kilku miesiącach przerwy w działalności, oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Strzelinie znów przyjmują pacjentki i opiekują się noworodkami.

Dawne Strzelińskie Centrum Medyczne od 1 stycznia 2021 r. jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Wznowienie przyjęć to dobra wiadomość dla ciężarnych, które szukają miejsca na poród.

Mówił dr Artur Wysocki, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Strzelinie. Oddział przy ul. Wrocławskiej dysponuje 15 łóżkami położniczymi oraz dwiema salami do porodu. Lekarz wyjaśnia, jak można się zgłosić.

Na razie w związku z epidemią nie odbywają się porody rodzinne i nie ma odwiedzin. Docelowo jednak będzie można rodzić z osobą towarzyszącą.

Diagnostyka zaburzeń ginekologicznych

Do szpitala przyjmowane są kobiety kwalifikujące się do diagnostyki bądź zabiegu. Problemy dotyczą najczęściej krwawień, stanów zapalnych, jak i rozpoznania pod kątem endometriozy, mięśniaków macicy czy torbieli – wyjaśnia dr Wysocki.

Placówka przypomina ponadto o wznowieniu opieki nad noworodkami. Oddział neonatologiczny wyposażony jest w inkubatory, aparaty USG i RTG do diagnostyki oraz stanowisko do wentylacji mechanicznej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content