Wrocław: Masowe punkty szczepień

pixabay.com

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 dostarczanych do Polski, Wrocław przygotował plan uruchomienia kolejnych, masowych punktów szczepień.

W planach jest rozszerzenie możliwości szczepienia na Stadionie Wrocław do 8 tys. osób dziennie i uruchomienie nowego punkt w Porcie Lotniczym Wrocław, który będzie mógł szczepić tysiąc osób dziennie. Jednocześnie we Wrocławiu działają 123 punkty, gdzie można się zaszczepić. ZOBACZ MAPĘ.

Biorąc pod uwagę możliwości wszystkich punktów we Wrocławiu, miasto będzie w stanie szczepić kilkanaście tysięcy osób dziennie.

Na Stadionie Wrocław uruchomiony zostanie punkt drive-thru, który ma przepustowość wielokrotnie większą niż punkty stacjonarne. Planowanych jest 20 stanowisk szczepień, 12-13 samochodowych, 1-2 piesze/rowerowe, namiot „baza” dla administracji i celów socjalnych. Punkt może zostać uruchomiony 14-15 kwietnia.

Osoby zapisane na szczepienie, powinny zgłaszać się nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną swojego szczepienia. Cała procedura od wejścia do wyjścia trwa około 20 – 30 minut, z tego 15 minut to czas oczekiwania po szczepieniu. Do tej pory we Wrocławiu zaszczepiło się ponad 190 tys. osób.

W stolicy Dolnego Śląska dla populacji ok. 600 tys. osób (zameldowanych), uprawnionych do szczepienia jest ok. 500 tys. mieszkańców (ok. 100 tys. to osoby do 18 roku życia) w tym szacunkowo zaszczepionych we Wrocławiu pierwszą dawką jest ok. 77 tys. osób, a pierwszą i drugą ok. 35 tys. Do zaszczepiania pozostaje we Wrocławiu ok.380 tys. mieszkańców.

Jeżeli miasto otrzyma odpowiednią liczbę szczepionek, to wszyscy chętni we Wrocławiu najpóźniej do końca czerwca powinni zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką.

inf.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content