Podsumowanie Świąt Wielkiej Nocy na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego

mat. prasowe

Tegoroczne Święta Wielkanocne, również z uwagi na obecną sytuację w kraju i na świecie, przebiegły na wrocławskich drogach dość spokojnie. W ciągu minionych czterech dni odnotowano 3 wypadki i 67 kolizji. To mniejsza liczba zdarzeń, do których dochodzi niejednokrotnie w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi, nonszalancja na drogach, w tym niedostosowywanie prędkości do panujących warunków drogowych, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków, w których poszkodowane zostały 3 osoby. Na szczęście nikt z osób poszkodowanych, nie doznał zagrażających życiu obrażeń.

Policjanci z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, prowadząc wzmożone działania kontrolne w okresie świątecznego weekendu, ujawnili i zatrzymali także 15 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego, ale także służb prewencji oraz kryminalnych. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili aż 1287 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 66 osób, a także 27 poszukiwanych.

inf. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content