Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

fot. Radio Rodzina

Po posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń i restrykcji. Powodem jest wciąż duża liczba przypadków zachorowań na COVID-19.

Do niedzieli 18 kwietnia zamknięte będą szkoły, przedszkola i żłobki, a nauka będzie odbywać się zdalnie. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych, które są przyjmowane do placówek.

-Pierwszymi krokami przy luzowaniu obostrzeń będą powroty dzieci do przedszkoli i klas 1-3 – zapowiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Bez zmian pozostają terminy matur i egzaminów ósmoklasisty. Matury rozpoczną się 8 maja, a egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej – trzy tygodnie później.

Zamknięty handel i limity wiernych

Sklepy wielkopowierzchniowe i galerie pozostają zamknięte, podobnie salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz siłownie, kluby fitness i baseny.

W kościołach i miejscach kultu podtrzymany jest limit wiernych: 1 osoba na 20m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content