Mieszkańcy wygrali walkę o przystanek. „Jedności Narodowej” zostaje na swoim miejscu

fot. Radio Rodzina

Po interwencji dziennikarzy Radia Rodzina i apelu lokatorów miasto zmieniło decyzję ws. nowej lokalizacji przystanku. Nie będzie przenosin przed skrzyżowanie z ul. Oleśnicką. Pojawi się tam jedynie infrastruktura poprawiająca bezpieczeństwo.

Lokatorzy kamienic przy ul. Poniatowskiego 17 i 19 na wrocławskim Ołbinie mogą odetchnąć z ulgą. Przez ostatnie dni wysyłali urzędnikom listy z prośbą o nieprzenoszenie przystanku tramwajowego tuż pod ich okna. Mówi Elżbieta Grzelak mieszkająca na parterze.

W latach 80-tych na Poniatowskiego był przystanek, który się nie przyjął – dodaje pani Małgorzata.

Jak tłumaczył Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji przeniesienie przystanku miało być podyktowane budową nowej trasy rowerowej i kwestiami bezpieczeństwa.

Zmiana decyzji po naszej interwencji

O sprawie pisaliśmy pod koniec marca. Na spotkaniu z mediami zorganizowanym w środę 7 kwietnia przedstawiciele miasta nieoczekiwanie przekazali lokatorom wiadomość.

Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji zaznacza, że przy Poniatowskiego powstanie tylko infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo, a kierowcy będą zwalniać.

Lokatorzy ucieszyli się ze zmiany decyzji i podziękowali za wsłuchanie się w ich prośby.

Przystanek „Jedności Narodowej” w stronę Kromera zostaje przy bieżącej lokalizacji, czyli na przeciwko cukierni i lokali użytkowych. Budowa nowej drogi rowerowej na tym odcinku potrwa do końca czerwca.

Zob. kulisy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content