45 tys. m2 hal powstaje na Psim Polu

mat. pras. Panattoni

European Logistics Investment BV (ELI) zakupiło dwa obiekty magazynowe
zlokalizowane we Wrocławiu przy ul. Kiełczowskiej. ELI, razem ze swoim strategicznym partnerem Panattoni, planuje dalszy rozwój inwestycji, w ramach której powstanie City Logistics Wrocław North, który zapewni 45 tys. m2 nowoczesnej powierzchni logistycznej.

Inwestycja uwzględnia również przygotowanie m. in. 430 miejsc parkingowych dla samochodów prywatnych, 68 dla samochodów towarowych oraz 54 dla ciężarówek.

ELI od początku przyglądało się bacznie regionowi Wrocławia, ze względu na jego strategiczną lokalizację i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Dzięki trendom, które przybrały na sile podczas pandemii, takim jak szybki rozwój e-handlu, relokacja łańcuchów dostaw i procesów logistycznych do Europy Centralnej, a także rosnący regionalny rynek, Wrocław cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony wiodących globalnych inwestorów i firm poszukujących nowoczesnych przestrzeni logistycznej na wynajem wśród głównych ośrodków logistycznych w regionie CEE. To właśnie z tych powodów postanowiliśmy wzbogacić zdywersyfikowane portfolio ELI o tę pierwszorzędną lokalizację logistyczną

– mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

Przedstawiciele obu firm mają nadzieję, że nowe miejsce inwestycyjne we Wrocławiu będzie jednym z najbardziej poszukiwanych destynacji logistycznych w Europie Centralnej.

mat. pras. ELI

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content