Piąta i ostatnia Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa

W Wielkim Poście we Wrocławiu po raz V i ostatni zostanie zorganizowana Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa.

Idea tego nabożeństwa wzorowana jest na Drodze Jerozolimskiej, kościołach stacyjnych w Rzymie oraz praktykowanej już od kilku lat w Polsce Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Projekt nasz zakłada nawiedzanie przez wiernych 14. kościołów we Wrocławiu, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia jednej (kolejnej) stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza Katedra Wrocławska.

Pielgrzymi mogą nawiedzać wskazane kościoły w małych grupach lub indywidualnie w wybranych przez siebie dniach Wielkiego Postu, czyli od Środy Popielcowej (17 lutego 2021 r.) do Wielkiej Soboty (3 kwietnia 2021 r.). Liczba odwiedzanych w danym dniu kościołów i rozważanych w nich stacji Drogi Krzyżowej zależy wyłącznie od możliwości czasowych i fizycznych każdego uczestnika Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej.

W tym roku wśród stacji drogi krzyżowej znalazła się kaplica na Dworcu PKP.

Na kościoły stacyjne wyznaczone zostały:

Stacja I – Katedra Św. Jana Chrzciciela

Stacja II Św. Alberta Wielkiego (Sołtysowice)

Stacja III NMP Matki Pocieszenia (oo. redemptoryści)

Stacja IV Św. Andrzeja Boboli (Kuźniki)

Stacja V Św. Wawrzyńca (Żerniki)

Stacja VI NMP Wspom.Wiernych (Księże Małe)

Stacja VII NMP Różańcowej (Złotniki)

Stacja VIII Św. Andrzeja Apostoła (Stabłowice)

Stacja IX Św. Jadwigi Śląskiej (Leśnica)

Stacja X Św. Anny (Pracze Odrzańskie)

Stacja XI NMP Bolesnej (Różanka)

Stacja XII Św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Osobowice)

Stacja XIII Kaplica Św. Katarzyny (Dworzec Główny PKP)

Stacja XIV Św. Rodziny (Sępolno)

Przewodnik w wersji papierowej odebrać można w zakrystii Katedry Wrocławskiej. Dostępna jest również aplikacja na telefony komórkowe.

Po wejściu do kościoła stacyjnego pielgrzymi podejmują indywidualnie modlitwy adoracyjne, korzystając z przewodnika lub kształtując je według własnego uznania. Czas modlitwy jest nieograniczony.

W przedsionkach kościołów będą znajdować się tablice informacyjne z kodami QR dla posiadaczy odpowiednich telefonów komórkowych, umożliwiając dostęp do modlitw przewidzianych w danym miejscu. Dostępna będzie także pieczątka, którą na ostatnich stronach przewodnika w wersji drukowanej można własnoręcznie potwierdzić nawiedzenie każdej świątyni.

Pobierając w zakrystii Katedry Przewodnik po XIV stacjach Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej można będzie złożyć dowolną ofiarę dla pokrycia kosztów organizacyjnych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content