Dr Tomasz Greniuch o wizji Instytutu Pamięci Narodowej

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

W audycji „Poranny Gość” dr Tomasz Greniuch – nowy dyrektor oddziału IPN we Wrocławiu opowiada o swojej wizji instytutu. – Będziemy chcieli zidentyfikować i uhonorować żołnierzy podziemia niepodległościowego z Dolnego Śląska – mówi szef IPN.

 – Chcę otworzyć się na wszystkie środowiska, które będą chciały opowiadać historię.

-Chcę zaktywizować środowiska IPN, zdynamizować środowiska patriotyczne, mówi dr Tomasz Greniuch.

– Mam wrażliwość społecznika. Dolny Śląsk jest dla mnie wyzwaniem. Będę chciał przypomnieć czasy solidarności, dodaje doktor Tomasz Greniuch.

Nowy szef IPN zdradził nam jak będą przebiegać uroczystości Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Na naszej antenie szef IPN przeprosił także za gest z przeszłości. – To był błąd i na tym chciałbym poprzestać.

Dr Tomasz Greniach odniósł się także do kontrowersji wokół jego osoby.

– Będziemy chcieli zidentyfikować i uhonorować żołnierzy podziemia niepodległościowego z Dolnego Śląska – mówi szef IPN o swoich pierwszych planach.

Dr Greniuch jest autorem monografii „Chrystus za nas, my za Chrystusem” przybliżającej losy żołnierza kapitana Henryka Flamego.

POSŁUCHAJ:

W komunikacie IPN czytamy, że dr Tomasz Greniuch dał się poznać jako osoba, która zaktywizowała działalność Delegatury, otworzyła ją na nowe środowiska, m.in. kombatanckie i samorządowe. Bezpośredni zwierzchnicy zawsze z największym uznaniem wypowiadali się o jego pracy. Zarzuty kierowane przeciwko dr. Tomaszowi Greniuchowi dotyczą jego zachowań z czasów młodości. Wielokrotnie w ciągu ostatniej dekady – przyznał, że były one błędem i przeprosił za nie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content