Policyjna akcja „Prędkość”

mat. prasowe

Od wczesnych godzin rannych, na terenie miasta i powiatu wrocławskiego, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci sprawdzają m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Podczas ostatniej tego typu akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 pojazdów. Niestety 50 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

Akcja ma na celu, nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących przepisów kodeksu drogowego bądź do panujących na drodze warunków atmosferycznych, niejednokrotnie prowadzą do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

Działania mają charakter „kaskadowych” pomiarów statystycznych. Oznacza to częstą zmianę miejsca pomiaru prędkości, które uzależnione jest od występujących zagrożeń oraz intensywności łamania przepisów drogowych przez kierowców w danym obszarze.

Funkcjonariusze prowadząc tego typu działania, reagują też w ten sposób na stałą potrzebę wyrabiania u kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna.

Policjanci podczas ostatniej tego typu akcji skontrolowali łącznie blisko 300 pojazdów. Niestety 50 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content