WOŚP: Licytacje Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Fot. UMW

Uczelnia wspiera 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcji wystawiono m.in. wycieczkę po Muzeum Anatomii oraz kurs na ratownika medycznego w wirtualnej rzeczywistości.

W niedzielę na wrocławskich ulicach będzie można spotkać 21 wolontariuszy związanych z uczelnią. Społeczność akademicka włącza się w zbiórkę i wystawia na cele Fundacji WOŚP niecodzienne fanty.

Darczyńcy mogą wylicytować zwiedzanie Muzeum Anatomii, które na co dzień nie jest powszechnie dostępne dla zwiedzających – mówi dr Zygmunt Domagała, kierownik Zakładu Anatomii Prawidłowej.

Kolejną propozycją jest szkolenie ratownicze w wirtualnej rzeczywistości – tłumaczy Ignacy Tarski, student i szef sztabu WOŚP na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Oprócz tego na licytację trafiły przedmioty przekazane przez pracowników naukowych Uniwersytetu, zwiedzanie Muzeum Medycyny Sądowej oraz sesja zdjęciowa na terenie XIX-wiecznych Klinik we Wrocławiu.

Zwycięzca będzie mógł odwiedzić zabytkowe przestrzenie kampusu i historyczne wnętrza Collegium Anatomicum (aula wykładowa, biblioteka ze starodrukami), gdzie fotograf Tomasz Modrzejewski wykona profesjonalną i stylizowaną sesje zdjęciową – również aparatem analogowym z epoki.

Wszystkie licytacje dostępne są tutaj:
https://allegro.pl/uzytkownik/SztabWOSPUMW/wyjatkowe-chwile-301130?bmatch=dict210105-ctx-cul-1-2-0112

Całkowity dochód ze zbiórki zostanie przekazany na tegoroczny cel Fundacji WOŚP, czyli wsparcie oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content