Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Sprawdź najbezpieczniejsze dzielnice miasta

fot. Radio Rodzina

Masz w planach przeprowadzkę do Wrocławia? Może już w nim mieszkasz jednak chcesz się przenieść do nieco innego mieszkania? Szczególnie kiedy masz dzieci musisz wziąć pod uwagę bezpieczeństwo dzielnicy, na której to mieszkanie ma się znaleźć. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najbezpieczniejsze dzielnice tego miasta. Mieszkając tam możesz mieć pewność, że nawet samotna przechadzka nocą po ulicach nie będzie budzić w Tobie niepokoju.

1. Fabryczna – najbezpieczniejsza dzielnica Wrocławia

2. Psie Pole od lat w czołówce

3. Krzyki – drugie miejsce w rankingu

4. Stare Miasto – bezpieczny wybór

5. Śródmieście wciąż bezpieczne.

Jest kilka dzielnic, które wyróżniają się w kontekście bezpieczeństwa, kiedy mówimy o Wrocławiu. Zastanawiasz się, jakie to dzielnice? A może już teraz chcesz przejść do wyboru swojego wymarzonego miejsca do życia? W takim razie wejdź pod ten link: https://obido.pl/rynek-pierwotny-wroclaw/ tam znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie!

Fabryczna – najbezpieczniejsza dzielnica Wrocławia

Kilka pięknych parków, Stadion Miejski, supermarkety i olbrzymie centrum handlowe. To tylko kilka ciekawych miejsc w dzielnicy Fabrycznej. Jednak to nie udogodnienia są tutaj kluczowe, a bezpieczeństwo. Świadczą o tym rankingi, które prowadzone są od lat! Jedynym problemem, jaki mogą tutaj napotkać mieszkańcy to Port Lotniczy Wrocław, chodzi raczej hałas, jaki wytwarzają startujące i lądujące samoloty z wielu krajów Europy. Jeśli jednak hałas nie przeszkadza, pod względem bezpieczeństwa jest to najlepszy wybór!

Psie Pole od lat w czołówce

Kiedyś osobne miasto, później miasto w mieście, a teraz wcielona do Wrocławia dzielnica, na której jest piękny rynek! Psie Pole od lat wiodło prym w rankingach bezpieczeństwa. Teraz nieznacznie straciło jednak wciąż jest to dobre rozwiązanie utrzymujące się na podium pod względem bezpieczeństwa. Można tam liczyć także na spory spokój, jest wiele miejsc do zwiedzenia, pięknych, zielonych terenów, a także sporo sklepów dla zakupoholików. Mieszkań także nie brakuje, co z pewnością docenisz, jeśli jesteś w trakcie jego poszukiwań.

Krzyki – drugie miejsce w rankingu

Bardzo piękne osiedle, które rozciąga się wokół parków.  Główna atrakcja dzielnicy? Bez dwóch zdań Aquapark. Dzielnica jest oczywiście bezpieczna, inaczej nie znalazłaby się w naszym zestawieniu. Nie miałaby także drugiego miejsca zaraz po dzielnicy Fabrycznej, jeśli byłoby w niej niebezpiecznie. Sky Tower, Ferio Gaj, czy Centrum Handlowe Krzyki to najlepsze miejsca do spędzania wolnego czasu, jeśli uwielbiasz zakupy! Mieszkań znów jest bardzo dużo do wyboru od małych kawalerek po apartamenty.

Stare miasto – bezpieczny wybór

Serce Wrocławia z rynkiem i pięknym, zdobionym ratuszem. Nie brak tutaj także ozdobnych kamienic, pizzerii, pierogarni, restauracji itp. W Starym Mieście zawsze się coś dzieje, ludzie przewijają się tutaj o każdej porze dnia i nocy. Nie można tutaj czuć się niebezpiecznie, o czym świadczy ranking. Dzielnica zdobyła bowiem miejsce w pierwszej piątce zestawienia! Na skraju dzielnicy płynie Odra, warto wybierać się na spacery właśnie wzdłuż jej brzegu!

Śródmieście wciąż bezpieczne!

W tym przypadku największą atrakcją jest oczywiście ZOO – co ważne, jedno z najpiękniejszych w Polsce. Oczywiście nie brak tutaj pięknych budowli i atrakcji w postaci Centrów Handlowych czy restauracji z pysznym jedzeniem. Są także mieszkania, mniejsze i te większe. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a Śródmieście oferuje naprawdę spory spokój!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content