Co dalej z Lasem Mokrzańskim?

fot. Radio Rodzina

Dziś pod siedzibą RDLP we Wrocławiu odbyło się spotkanie w sprawie sposobu zagospodarowania Lasu Mokrzańskiego w 2021  roku,  a także w perspektywie kolejnych 10 lat. Udział w spotkaniu wzięli dyrektor RDLP we Wrocławiu Arkadiusz Wojciechowicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Miękinia  Waldemar Zaremba oraz uczestnicy spotkania reprezentujący stronę społeczną.

-W temacie Lasu Mokrzańskiego konieczny jest dialog społeczny. Ciesze się z odpowiedzi wszystkich zainteresowanych stron, które przybyły na te rozmowy – mówił Waldemar Zaremba – Nadleśniczy Nadleśnictwa Miękinia.

-Wszyscy uczestnicy spotkania podpisali deklaracje dla Lasu Mokrzańskiego – mówił Waldemar Zaremba.

-Pewne dobre deklaracje ze strony nadleśnictwa padły. Chcemy za ten las ponosić współodpowiedzialność ponieważ jesteśmy jego współwłaścicielami jako społeczeństwo – podkreśla Robert Suligowski z  Komitetu Społecznego Ratujmy Las Mokrzański.

-Myślę, że to taki krok milowy, aby wspólnie razem z organizacjami ekologicznymi nie iść w spory, ale w konstruktywne działanie, które kończy się takimi porozumieniami – mówił Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

-W tej chwili trwają prace nad planem urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Miękinia – mówił Janusz Bańkowski, dyrektor Oddziału Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Brzegu.

Las Mokrzański zajmuje około 551 hektarów. Jest to największy kompleks leśny w granicach Wrocławia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content