Wrocławskie Dni Babci i Dziadka [program]

Fot. mat. pras.

Od 19 do 22 stycznia we Wrocławiu trwają obchody najsympatyczniejszych styczniowych świąt – Dni Babci i Dziadka. Z uwagi na pandemię odbywają się one w przestrzeni wirtualnej.


Wydarzenie organizują: Wrocławskie Centrum Seniora, Przestrzeń Trzeciego Wieku WCRS oraz partnerzy. Chętni, poprzez zapisy na platformę, mogą uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach.

Mówi Kamila Polańska, koordynator Wrocławskich Dni Babci i Dziadka.

Pierwsze spotkanie już dziś (wtorek 19 stycznia) o godz. 14:00. Dotyczy ono wspomnień z początków bycia babcią lub dziadkiem.

W kolejnych dniach nie zabraknie tematyki kulturalnej, sportowej czy prozdrowotnej – dodaje Kamila Polańska z WCRS.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Linki do zalogowania na platformie znajdują się na stronie seniorzy.wroclaw.pl oraz na FB Wrocławskie Centrum Seniora.

PROGRAM OBCHODÓW DNIA BABCI I DZIADKA 2021

19 stycznia, wtorek, godz.14:00
Tytuł wydarzenia: Kiedy pierwszy raz dowiedziałaś/eś się, że zostaniesz babcią czy dziadkiem….
Spotkanie wspomnieniowe, w trakcie którego będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami związanymi z posiadaniem wnuków oraz budowaniem relacji międzypokoleniowych.
Prowadzenie: Paweł Grąbczewski – Straż Miejska Wrocławia
Link do logowania:  https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-k2r-k9w

 

20 stycznia, środa, godz.12:00
Tytuł wydarzenia: Narodowy program szczepień przeciw COVID-19
Spotkanie z zakresu profilaktyki zdrowotnej, w trakcie którego będzie można uzyskać informacje na temat rodzajów szczepionek, etapów szczepienia, rejestracji oraz punktów i zespołów szczepiennych.
Prowadzenie: Alicja Nickel i Remigiusz Czyżewski – Zespół Profilaktyki Zdrowotnej DOW Narodowy Fundusz Zdrowia oraz zaproszeni goście.
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-c4c-xcu

21 stycznia, czwartek, godz.10:00
Tytuł wydarzenia: Dzień Babci i Dziadka z Wrocławskim Centrum Seniora.
Spotkanie międzypokoleniowe, w trakcie którego przedstawione zostaną zwyczaje związane z obchodami Dni Babci i Dziadka w różnych krajach. Ponadto porozmawiamy z dziadkami i wnukami o ich relacjach, ulubionych sposobach na spędzanie wspólnego czasu, o tym dlaczego tak bardzo się kochają. Nie zabraknie życzeń i występów artystycznych maluchów z wrocławskiego przedszkola.
Prowadzenie: pracownicy Wrocławskiego Centrum Seniora oraz Przestrzeni Trzeciego Wieku.
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-rte-ryk

22 stycznia, piątek, godz.10:00
Tytuł wydarzenia: Warsztaty z nordic walking.
Spotkanie gimnastyczne, w trakcie którego dowiedzą się Państwo, na czym polega właściwy marsz z kijami oraz w jaki sposób przygotować się do tego rodzaju zajęć ruchowych.
Prowadzenie: Veritas Group, https://www.veritas-opieka.pl/
link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-upg-zet

22 stycznia, piątek, godz.13:00
Tytuł wydarzenia: 10 zasad świadomego seniora. Spotkanie edukacyjne, w trakcie którego studenci V roku Farmacji AM we Wrocławiu, opowiedzą o zbilansowanej diecie, polipragmazji – wielolekowości i wynikających z niej skutkach, o właściwościach przyjmowanych przez seniorów leków oraz opiece farmaceutycznej.
Prowadzenie: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-umv-hct

KONKURS FOTOGRAFICZNY Dziadkowie i wnuki. Międzypokoleniowa historia”.
Wrocławskie Centrum Seniora ogłasza konkurs fotograficzny. Prace (zdjęcia, selfie, portrety w wersji papierowej oraz w formacie jpg, png) ilustrujące relacje dziadków z wnukami oraz szczególny charakter więzi międzypokoleniowej można przesyłać do 30 stycznia 2021 r. Na zwycięzców czekają nagrody. Prace (jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 prace) należy przesłać wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych i zgodą na wykorzystanie wizerunku (do pobrania w zakładce konkursu na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl), pocztą elektroniczną na adres marta.lomnicka@wcrs.wroclaw.pl w tytule wpisując: „Konkurs fotograficzny” lub listownie na adres: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław, pokój 28.
Regulamin konkursu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku dostępne będą na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl

Zapraszamy do udziału w spotkaniach i konkursie.

mat. pras. / DD

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content