PWr rekrutuje. Zimowa szansa na studia

mat. pras. PWR

63 kierunki studiów, w tym 21 w języku angielskim, trzy nowości, ponad cztery tysiące wolnych miejsc – to oferta Politechniki Wrocławskiej w zimowym naborze. Rekrutacja zakończy się 12 lutego.

Najwięcej, bo ponad 3,7 tys. miejsc czeka na tych, którzy chcą zacząć naukę na stacjonarnych studiach II stopnia. W ofercie PWr po raz pierwszy pojawiły się też trzy nowe kierunki. Są to: Cyberbezpieczeństwo i Zaufane systemy sztucznej inteligencji (Wydział Elektroniki) oraz Sztuczna inteligencja (Wydział Informatyki i Zarządzania).

Cyberprzyszłość się zbliża

Dwie z trzech nowości dotyczą szeroko rozumianej sztucznej inteligencji.

– Specjalista AI to obecnie najbardziej pożądany zawód w branży informatycznej – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji. – Nasi studenci będą mieć takie przedmioty jak uczenie maszynowe, głębokie sieci neuronowe, algorytmy kwantowe czy przetwarzanie języka naturalnego. Pojawią się również zagadnienia związane z etycznymi, prawnymi i socjalnymi aspektami w AI i cyberbezpieczeństwie.

Co ważne, każdy student będzie miał okazję realizować swój własny projekt naukowo-wdrożeniowy oraz może liczyć na indywidualną opiekę ze strony tutora. W planach są także wyjazdy na przynajmniej dwie konferencje naukowe oraz wizyty studyjne w firmach i ośrodkach badawczych np. w Dolinie Krzemowej u liderów branży IT.

– Z kolei uruchomienie kierunku Cyberbezpieczeństwo to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy, w tym m.in. firm, korporacji oraz instytucji państwowych, na specjalistów w zakresie zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych – wyjaśnia Anetta Stypułkowska.

Studenci tego kierunku zapoznają się m.in. ze sposobami tworzenia bezpiecznych usług, strukturami i działaniem centrów kolekcjonowania i przetwarzania danych, bezpieczeństwem systemów i sieci, audytowaniem sieci teleinformatycznych oraz informatyką śledczą.

Co wybrać dla siebie? Podpowiadamy

Łącznie zimowa oferta rekrutacyjna PWr obejmuje rekordowe 62 kierunki na studiach magisterskich. Jak spośród nich wybrać ten właściwy dla siebie? Odpowiedzi można poszukać w trakcie tygodnia spotkań online na żywo (18-21 stycznia). Na wszystkie pytania i wątpliwości kandydatów odpowiedzą pracownicy i studenci PWr.

Plan spotkań:

Wszystkie informacje na temat spotkań oraz oferty studiów na stronie http://magisterskie.pwr.edu.pl/

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content