Nowe kluby w Radzie Miasta Wrocławia

fot. Radio Rodzina

Współczesny Wrocław dla dialogu i szacunku to nowy klub w Radzie Miejskiej Wrocławia. Nowy Klub Radnych Forum Jacka Sutryka powołał także prezydent Wrocławia. Wrocław Wspólna Sprawa będzie liczył 19 radnych.

– Tworzymy przyjazną przestrzeń na rzecz dialogu i szacunku w Radzie Miejskiej Wrocławia – mówi Tadeusz Grabarek, przewodniczący powstałego Klubu Radnych „Współczesny Wrocław”. Członkami założycielami są również radni Michał Górski i Tomasz Hanczarek. – Jesteśmy otwarci na współpracę i zapraszamy do naszego klubu radnych wszystkich środowisk, którym na sercu leży realizacja obietnicy z 2018 roku stworzenia w samorządzie Wrocławia prawdziwej wspólnoty – dodaje Grabarek.

W czwartek rano (14 stycznia) trzech radnych złożyło do przewodniczącego Rady Miejskiej pismo, informujące o powołaniu nowego środowiska politycznego.

– Chciałbym, aby o sile naszego samorządu świadczyła żywa debata publiczna.W naszej opinii nie spełniają tych kryteriów rozmowy w zaciszu urzędowych gabinetów. Uważam, że o wspólnych problemach należy rozmawiać wspólnie, otwarcie i nikt nie może się na to obrażać – mówi Michał Górski, radny Współczesnego Wrocławia.

Nową inicjatywę wspiera również, z perspektywy ponad 20 lat doświadczenia pracy w Radzie Miejskiej Wrocławia, Tomasz Hanczarek. – Od dialogu, opartego na zasadzie szacunku dla wszystkich uczestników debaty, nie ma dzisiaj odwrotu. Nie można nikogo z dialogu wykluczać tylko dlatego, że ma inne poglądy. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której niektórzy uczestnicy debaty publicznej jednoosobowo chcą decydować kto ma prawo się wypowiadać, kto myśli zdrowo, albo kto nie kocha Wrocławia – mówi Hanczarek.

Inicjatywa jest ponadpolitycznym forum współpracy w Radzie Miejskiej Wrocławia. Grabarek i Hanczarek nie zrzekają się przynależności do Nowoczesnej, Michał Górski do stowarzyszenia OK Wrocław. Według deklaracji członków założycieli klub jest otwarty na współpracę ze wszystkimi środowiskami w Radzie, również tymi w obecnej koalicji rządzącej miastem – Dziś klub liczy trzech członków, ale to nie jest nasze ostatnie słowo – kwituje Grabarek.

Przypomnijmy, w Radzie Miejskiej powstał także nowy klub prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa Klub Radnych, który zrzeszać będzie 19 członków. O sprawie pisaliśmy:

Jacek Sutryk: Nie wykluczam zlikwidowania stanowisk swoich zastępców. Prezydent Wrocławia może rządzić sam

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content