Intensywne prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach

Fot. mat. pras.

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej robi postępy. W głównym budynku montowane są już okna, drzwi i zadaszenie. Trwają też intensywne prace zbrojeniowe, betoniarskie i murarskie.

Budowę odwiedzili marszałek województwa Cezary Przybylski oraz Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta.

Dolnośląskie Centrum Sportu będzie najnowocześniejszym ośrodkiem biathlonowym i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie. Gdy pandemia koronawirusa dobiegnie końca, obiekt ten stanie się dla nas kluczowy w kwestiach związanych z rozwojem sportu i turystyki w regionie. Mówi Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Rozmowy prowadzone są nt. współpracy z Harrachovem, mówi Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta.

Sebastian Kącki Prezes – Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, który nadzoruje inwestycję w imieniu Samorządu Województwa mówi, że obecnie prace są kontynuowane wewnątrz budynku.

Prezes zaznacza, że inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i zakończy się w drugiej połowie tego roku

– Polana Jakuszycka to bardzo imponująca inwestycja realizowana z dużym rozmachem. Uważam, że jest to szansa dla całego regionu otwierająca drogę do organizacji dużych imprez – przyznaje Martin Puta Hetman Kraju Libereckiego.

Dolnośląskie Centrum Sportu będzie służyć zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom wielu dyscyplin. Widzimy, że jego budowa wyraźnie postępuje, dlatego wierzę, że już wkrótce będziemy mogli organizować tu duże wydarzenia, które wpłyną pozytywnie na rozwój oraz promocję Dolnego Śląska i regionu jeleniogórskiego – dodaje Marek Obrębalski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców.

Fot. mat. pras.
Fot. mat. pras.

W nowoczesnych budynkach będzie działać m.in. basen, Muzeum Sportu i Turystyki, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy, 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi, hotel na 190 miejsc, zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne i podziemny parking na ponad 140 samochodów.

Inwestycja zakłada również budowę ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych, biathlonowych ze strzelnicą i boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W okolicy obiektu planowane jest otworzenie dużej wypożyczalni nart zimą i wypożyczalni rowerów latem. Koszt budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu wyniesie ponad 140 milionów złotych. Centrum Sportu powstaje dzięki współpracy samorządu województwa z rządem.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content