12 bohaterek – spotkanie online z niezwykłymi mamami

mat.pras.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego jest wydawcą kalendarza ściennego na 2021 rok, zatytułowanego „12 Bohaterek”. Tytułowymi bohaterkami są mamy opiekujące się dziećmi z niepełnosprawnościami. Spotkanie online z bohaterkami już w piątek, 15 stycznia.

Na kartach kolejnych miesięcy znajdują się ich portrety. Obok zdjęcia każda z mam opisała w kilku zdaniach swoją historię – codzienną walkę, niekończącą się nadzieję i miłość, jaka dodaje jej sił każdego dnia, a także chorobę, na którą cierpi jej dziecko. Każda strona ma także swojego miejskiego patrona, który ma za zadanie w ciągu roku przeprowadzić akcję informacyjną o schorzeniu, które zostało opisane w jego miesiącu.

Patron poinformuje

Idea, która przyświeca kalendarzowi „12 Bohaterek”, to z jednej strony przedstawienie sylwetek tych niezwykłych kobiet, natomiast z drugiej – ukazanie odbiorcom różnych rodzajów niepełnosprawności oraz przekazanie na ich temat rzetelnej wiedzy społeczeństwu. Patronami zostali: MPWiK, Wrocławskie Mieszkania, stadion, MPK, lotnisko, zoo, Wrocławski Park Technologiczny, Śląsk Wrocław, Spartan i Hala Stulecia. Wszystkie te instytucje będą w różny sposób opowiadać historię swojego podopiecznego.

Wśród pomysłów pojawiły się m.in. zorganizowanie ciekawego wydarzenia albo przeprowadzenie akcji informacyjnej w mediach społecznościowych. Takie działanie ma na celu uświadomienie innym, że osoby z niepełnosprawnościami to zwyczajni ludzie, którzy mają codzienne potrzeby, jak wizyta u fryzjera, spotkanie ze znajomymi lub po prostu chwila wytchnienia od powtarzalnych, ciężkich obowiązków.

Prezent dla mam

Na zdjęciach ilustrujących kalendarz każda z mam ma na sobie ulubione ubranie w białym kolorze. Bohaterki zaproszono na specjalną sesję fotograficzną, która zaczynała się od krótkiej chwili z fryzjerkami i wizażystkami. Wszystko to oczywiście przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Tę część projektu mamy kwitowały najczęściej komentarzem: „od tak dawna nie byłam u fryzjera”, a na codzienny makijaż prawie żadna nie ma czasu. Finałem tych przygotowań była profesjonalna sesja. Efektem końcowym jest kalendarz „12 Bohaterek”. Organizatorzy chcą, by przez cały rok przypominał, że są wśród nas wspaniałe kobiety, którym naprawdę warto pomagać.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content