Stacja Dialog – chrześcijańska kawiarnia na Dworcu Głównym już otwarta

mat.pras.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie otworzyło swoją nową siedzibę we Wrocławiu. Stacja Dialog to kawiarnia, sklep z pamiątkami, sala konferencyjna w jednym. Mieści się w holu na Dworcu Głównym.

Weszliśmy we współpracę z Fundacją PKP. Chcemy promować naszą międzynarodową misję pomocy prześladowanym chrześcijanom i cierpiącym z ubóstwa – mówi ks. Andrzej Paś, dyrektor biura regionalnego Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Chcemy, żeby było to miejsce spotkań, prelekcji dla dzieci, młodzieży i seniorów, nie tylko pod względem religijnym – ks. Andrzej Paś.

To ma być miejsce, gdzie człowiek który udaje się w podróż odpocznie, ale też będzie mógł poznawać twórczość chrześcijan w Ziemi Świętej (krzyże, figurki, różańce, ikony, szopki, ozdoby świąteczne) – podkreśla ks. Paś.

Z pięciu wielkich religii świata to chrześcijanie są teraz najbardziej prześladowani.

Niektórzy twierdzą, że Kościół powinien być tylko w kościele, ale Kościół jest wielkim organizmem i jest w nim miejsce dla duszpasterstwa jak i dla osób które chcą znaleźć się w jakiejś misji. My oferujemy taką misję – misję pomocy humanitarnej – mówi ks. Paś.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content