Dzień Judaizmu w Kościele katolickim 2021 [program]

Fot. mat. pras.

W niedzielę 17 stycznia przypada XXIV Ogólnopolski Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wszystkie wydarzenia odbędą się bez udziału publiczności.

Dzień judaizmu to święto ustanowione w 1997 r. przez Konferencję Episkopatu Polski. Obchodzone jest co roku 17 stycznia, w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

O dialogu między katolikami i Żydami mówił na naszej antenie ks. dr Nikos Skuras, prezbiter i absolwent Instytutu Nauk Biblijnych KUL.

Jak zaznacza ks. Nikos, kluczowym wydarzeniem dla Narodu Wybranego i dla katolików dzisiaj jest Pascha Jezusa Chrystusa. Ksiądz zwrócił też uwagę na pewne trudności.

Nikos Skuras wytłumaczył, jak pamięć o wydarzeniach pomaga przekazywać wiarę.

Transmisja online

Wrocławski Dzień Judaizmu odbędzie się w Domu Edyty Stein, bez udziału publiczności. Organizatorzy zapraszają na transmisję wydarzenia pod linkiem https://youtu.be/2Lo_D9uWZ3I

Program 17.01.2021

  • godz. 12.00 – 13.30 DZIEDZICTWO ŻYDOWSKIE NA DOLNYM ŚLĄSKU Promocja „Przewodnika po żydowskim Dolnym Śląsku. Rejon wałbrzyski” autorstwa Tamary Włodarczyk i Ignacego Einhorna, z udziałem autorki oraz Andrzeja Przytuleckiego, przewodnika.
  • godz. 14.00 – 15.30 MEZUZA W TRADYCJI ŻYDOWSKIEJ warsztat Jerzego Kichlera zakończony zawieszeniem mezuzy w Domu Edyty Stein.
  • godz. 16:30 – 17.30 DWUGŁOS „Patrz! Kładę dziś przed Tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15) z udziałem ks. prof. Mariusza Rosika, Papieski Wydział Teologiczny oraz Jerzego Kichlera, byłego przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce.
  • godz. 17.30 – 18.00 LITURGIA SŁOWA BOŻEGO z komentarzem żydowskim i chrześcijańskim, ze śpiewem kantora Eleazara Mizrachi.
  • godz. 18.30 – 19.10  KONCERT Eleazar Mizrachi „Pieśni żydowskie”

A więcej o wydarzeniu powiemy w rozmowie z Anną Siemieniec i ks. Mariuszem Rosikiem, organizatorami Wrocławskiego Dnia Judaizmu 2021. Emisja wywiadu w czwartek 14.01. na antenie Radia Rodzina.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content