„Wrocławskie Historie” w nowym formacie – kartki z kalendarza

fot. ze zbiorów Michała Karczmarka

„Wrocławskie Historie” zmieniają swoją formułę. Do publikowanych codziennie historycznych felietonów dodane zostały „kartki z kalendarza”. Projekt realizuje Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

– W nowym roku zmieniliśmy nieco formułę. Od stycznia do popularnych felietonów dorzuciliśmy dodatkowo „Kartki z kalendarza” z wydarzeniami z danego dnia. W krótkich notkach odpowiadamy na pytania: Co danego dnia zdarzyło się we Wrocławiu? O czym donosiły lokalne media? W czym uczestniczyli wrocławianie – mówi Pamela Bogdanowicz z Centrum Historii Zajezdnia.

– W 2021 roku skupiamy się m.in. na wydarzeniach z lat: 1741 – początkach pruskiego Wrocławia, 1806 – obecności wojsk napoleońskich we Wrocławiu, 1946 – powojennej odbudowie Wrocławia czy 1981 – początkach stanu wojennego, a więc okrągłych rocznicach – dodaje.

„Kartki z kalendarza” znajdziecie codziennie na profilu facebookowym oraz stronie www CH Zajezdnia

Projekt prowadzi Kamilla Jasińska, wraz z zespołem w skład którego wchodzą m.in. historycy: dr Joanna Hytrek-Hryciuk, dr. Krzysztof Popiński oreaz przewodnik miejski Michał Karczmarek.

źródło: Centrum Historii Zajezdnia

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content