Święto Objawienia Pańskiego we wrocławskiej katedrze

fot. Radio Rodzina

Trzech Króli, czyli Objawienie Pańskie to święto chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę Trzech Mędrców (Króli), którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi. W kościele katolickim wspomnienie to obchodzone jest 6 stycznia każdego roku.

W Święto Objawienia Pańskiego transmitowaliśmy na antenie Radia Rodzina Mszę Świętą, którą we wrocławskiej katedrze sprawowa ksiądz Paweł Cembrowicz.

W homilii proboszcz parafii katedralnej zaznaczył, że podczas liturgii wspominamy wydarzenia z przeszłości, które dokonały się w konkretnym czasie. Celebrując liturgię, w sakramentalny sposób uobecniamy te wydarzenia.

Święta Bożego Narodzenia to święta Światła. Nasze ulice, nasze place są pięknie rozświetlone. Świat który zapomina o istocie tych świąt, chce zmienić akcent Świąt, ale warto zauważyć że w tych „światełkach” jest zawarta istota tego czasu. Bo Chrystus jest Światłością. A my jesteśmy powołani do tego, by Światło Chrystusa nieść w nasze codzienne życie- dodał proboszcz parafii katedralnej.

Bardzo ważne jest, byśmy z radością chcieli wnosić Światło Chrystusa w nasze środowiska, w nasze domy, do naszych rodzin, krewnych, znajomych, sąsiadów. Nie tylko mówiąc o Jezusie ale przede wszystkim, żyjąc po chrześcijańsku- dodał ks. Paweł Cembrowicz.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content