Kiedy najmłodsze klasy wrócą do szkoły?

fot. pixabay.com

Czy uczniowie klas I-III wrócą po feriach do szkoły? To jak na razie dalej wielka niewiadoma. Wszystko zależy od stanu epidemicznego w kraju. Ostateczna decyzja ma zapaść najszybciej w przyszłym tygodniu.

Zasadniczo rząd przygotowuje się, by 18 stycznia 2021 r. najmłodsi rozpoczęli drugi semestr nauki już w szkolnych ławkach. M.in. w tym celu zorganizowane zostanie bezpłatne testowanie ok. 190 tys. nauczycieli klas I-III, którzy zgłosili chęć udziału w badaniach. Włączeni zostali oni także do I grupy osób mających otrzymać szczepionkę na koronawirusa.

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych

Testy na obecność koronawirusa będą dla nauczycieli odbywały się na zasadzie dobrowolności. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania w swojej placówce.

– W ostatnim tygodniu ferii ruszy akcja testowania nauczycieli, by przygotować się do powrotu do szkół najmłodszych uczniów – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Jednak, jak czytamy w komunikatach rządowych, powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii w kraju. By tak się stało, liczba przypadków zakażeń koronawirusa utrzymywać musiałaby się na poziomie ok. 10 tys.

Dzieci mogą samodzielnie wychodzić z domu

Przypomnijmy, od 5 stycznia dzieci do 16 roku życia mogą samodzielnie być na dworze. Zniesiony zostało bowiem wcześniejszy zakaz wychodzenia najmłodszych w godz. 8:00-16:00 bez opieki dorosłych.

– Dokonaliśmy przeglądu obostrzeń, które stosujemy. Proponujemy ich złagodzenie. Chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na wolnym powietrzu, bez konieczności nadzoru opiekuna – zapowiedział Adam Niedzielski.

źródło: www.wroclaw.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content