Jak realizować postanowienia noworoczne?

Foto: pixabay.com

Postanowienia noworoczne – wielu z nas je tworzy, nieliczni realizują. W czym tkwi sekret? Jak planować by osiągnąć zamierzony cel? Na te i inne pytania odpowiemy w rozmowie z psychologiem – Paulą Poznysz.

-Nowy rok to dla wielu z nas czas zmian i wielu z nas rzeczywiście robi listy postanowień bardzo długie albo bardzo krótkie. Zwykle jest to wymarzona waga, rzucenie palenia, czy zaprzestanie spożywania słodyczy. Chcemy być najlepszą wersją siebie – mówi Paula Poznysz – psycholog.

Jak planować cele by jednak je zrealizować?

-Zawsze zachęcam do uważnego patrzenia na to w jakiej chwili teraz jesteśmy i co się dookoła nas dzieje, jakie mamy możliwości. Gdy wypisujemy sobie nasze wartości, strefy życia, w których chcemy się podnieść w tym roku to przyjrzyjmy się i oceńmy na ile jesteśmy zadowoleni w danej chwili, jaki poziom osiągamy. Wybierzmy dwie sfery nad, którymi będziemy chcieli pracować i to do nich ułóżmy cele – mówi Paula Poznysz.

Czy zatem powinniśmy bardziej sobie pobłażać przy ustalaniu celów?

-Nie chodzi tutaj o zmniejszenie wymagań, ale raczej o danie przestrzeni na rzeczywistą realizację tych celów – radzi psycholog.

-Zapisz, zaplanuj zrealizuj, jeżeli zapamiętamy te trzy rzeczy prawdopodobnie będzie nam dużo łatwiej osiągnąć swoje realne cele na ten rok – mówi Paula Poznysz.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content