Orszak Trzech Króli online

fot. Radio Rodzina

W tym roku Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się bez wspólnego orszaku Trzech Króli. W minionym roku Orszak Trzech Króli był jubileuszowy, odbył się po raz 10.

Od poniedziałku (5.01) organizatorzy Orszaku Trzech Króli organizują różne konkursy na stronie: Orszak Trzech Króli we Wrocławiu, a także zachęcają do wysyłania zdjęć i filmów ze wspólnego kolędowania w domach.

-Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwana uroczystością Trzech Króli to jedna z najważniejszych i najstarszych uroczystości w świecie chrześcijańskim – mówi ks. Rafał Kowalski – rzecznik archidiecezji wrocławskiej.

-W tym roku ze względu na epidemię uroczystości będą zdecydowanie bardziej skromniejsze, co paradoksalnie może pomóc nam w lepszym zrozumieniu tego wydarzenia – mówi ks. Rafał Kowalski

-Parafię naszej diecezji otrzymały korony i śpiewniki, które będą dostępne dla naszych wiernych, aby podkreślić ważność tego dnia – dodaje rzecznik archidiecezji wrocławskiej.

Foto: Orszak Trzech Króli we Wrocławiu

W archidiecezji wrocławskiej do 10 stycznia obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content