Zwiedzaj Dolny Śląsk z Paszportem Młodego Odkrywcy

mat. prasowe

Z okazji ferii zimowych Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prezentuje Paszport Młodego Odkrywcy – publikację dla najmłodszych, która przybliży atrakcje i historię stolicy regionu. Odkryj Dolny Śląsk!

Do tej pory dolnośląskie miejscowości znajdowały się w pierwszej piątce najchętniej wybieranych destynacji na spędzenie zimowego wypoczynku. Ze względu na pandemię w tym roku uczniowie spędzą je głównie w domach. By mimo to czas odpoczynku był dla nich inspirujący i ciekawy, w ramach kampanii #OdkryjDolnyŚląsk zachęcamy do sięgnięcia po niezwykłą publikację dla dzieci.

Paszport Młodego Odkrywcy – licencja na odkrywanie!

Poszukiwanie krasnali, przejażdżki zabytkowymi tramwajami, labirynt, piracki statek, wioska hobbitów czy kosmiczny plac zabaw… To wszystko czeka na najmłodszych, na świeżym powietrzu, na terenie stolicy Dolnego Śląska.

Przepiękna grafika, moc informacji, a przede wszystkim kopalnia pomysłów na spędzenie czasu we Wrocławiu. Paszport Młodego Odkrywcy pokazuje stolicę Dolnego Śląska w sposób, jaki zauroczy dzieci i młodzież, a ich rodzicom da gotowy plan na zwiedzanie miasta.

Place zabaw, parki, ogrody, muzea, miejsca i atrakcje – a w każdej z tych kategorii kilka sprawdzonych propozycji do odkrycia. Bo w Paszporcie oprócz miejsc znanych i lubianych, jak wrocławskie ZOO, Hydropolis czy Aquapark, znajdziecie także bogatą ofertę miejsc mniej wypromowanych, jak np. samolotowy plac zabaw, Park Brochowski i jego labirynt, park linowy, wodny plac zabaw czy wyjątkowe muzeum przyrodnicze.

– Wielką zaletą przewodnika jest fakt, iż większość atrakcji to miejsca na świeżym powietrzu, co w dzisiejszej sytuacji ma kluczowe znaczenie – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców – Stolica Dolnego Śląska kryje w sobie ogrom atrakcji, a ta publikacja pozwala odkrywać miasto po swojemu, w dowolnej kolejności i zgodnie z zainteresowaniami, udowadniając tym samym, że Dolny Śląsk to region nie tylko atrakcyjny, ale przede wszystkim przyjazny całym rodzinom.

I to rodzina właśnie stoi za pomysłem i wykonaniem publikacji

– Pomysł na tego typu publikację wziął się, jak to zwykle bywa, z życia i z własnej potrzeby. Jako rodzice dwóch chłopców w wieku przedszkolno-szkolnym szukaliśmy inspiracji na kolejne wycieczki po Wrocławiu, a jednocześnie chcieliśmy, by każda z tych wypraw coś wnosiła, dawała wiedzę, ale także ciekawe zadania, które również w paszporcie umieściliśmy – mówią Agnieszka i Mariusz Majewscy, autorzy, prowadzący również bloga podróżniczego „Ahoj przygodo!” I dodają – Wszystkie miejsca w przewodniku sprawdziliśmy osobiście i widzieliśmy jaką radość sprawiło dzieciom ich odkrywanie. A przecież wiemy, dzieci to najbardziej wymagający odbiorcy.

Pomysł przewodnika dla dzieci został doceniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który dofinansował projekt i bezpłatnie dystrybuował będzie część nakładu tej publikacji. Paszporty do zdobycia będą m.in. w punktach Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content