Nowa poradnia po Covid -19 i wyremontowany SOR w jeleniogórskim szpitalu

fot. usk.wroc.pl

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej uruchomiono Poradnię Opieki nad Pacjentem po COVID-19 oraz wyremontowano oddział SOR.

– W trosce o zdrowie pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, a infekcja pozostawiła u nich uszczerbek zdrowotny, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej uruchamił specjalistyczną Poradnię Opieki nad Pacjentem po COVID-19. To już czwarta tego typu placówka na Dolnym Śląsku, mówi Marcin Krzyżanowski – wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

– Dodatkowo, w jeleniogórskim szpitalu przy ul. Ogińskiego dobiegła końca rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która realizowana była w oparciu o partnerski projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Inwestycja o wartości przeszło 701 tys. zł. realizowana była od września 2020 roku dzięki wsparciu samorządu województwa udzielanemu w ramach Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia. Wsparcie finansowe pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

W ramach prac remontowych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym m.in. zwiększono powierzchnię poczekalni, co pozwoli na zapewnienie pacjentom bardziej komfortowych warunków oczekiwania na przyjęcie oraz zachowanie większego dystansu społecznego w związku z panującą sytuacją epidemiczną.

inf. wł. mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content