Ferie online we Wrocławiu

mat.pras.

Na nadchodzące ferie zimowe miasto Wrocław we współpracy z różnymi jednostkami, przygotowało dla wrocławskich uczniów m.in. propozycję zajęć online.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężki może być to czas, kiedy rodzice pracują, dzieci pozbawione są szkoły, a z racji obostrzeń covidowych nie uda nam się zapewnić półkolonii w takim wymiarze, jak miało to miejsce rok temu – mówi Radosław Michalski z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.

Dla wszystkich dzieci mamy propozycję kreatywnego spędzenia ferii bez konieczności wychodzenia z domu – mówi Anna Worsztynowicz, dyrektor działu PR i marketingu Hali Stulecia.

– Przygotowaliśmy 3 gry online – mówi Anna Worsztynowicz, dyrektor działu PR i marketingu Hali Stulecia. Pierwsza stworzona została z myślą o architekcie Hali Stulecia Maxie Bergu, który w 2020 roku świętował okrągłą, 150 rocznicę swoich urodzin.

Wśród zaproponowanych atrakcji jest między innymi projekt „Palcem po mapie” – pokazujący miasta partnerskie i uczący dzieci zwrotów w różnych językach; opowieści o życiu, zwyczajach i związkach Wikingów z Wrocławiem; konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców, w którym bazą są wrocławskie pomniki; 7 odcinków warsztatów kulinarnych z Julką Cymbaluk i Mateuszem Zielonką z Master Chef Junior; rytmika i muzyka z Alą Janosz; zwiedzanie aquaparku od zaplecza czy gra online związana z Halą Stulecia.

Mówi Anna Bytońska, Wydział Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.

W sumie na organizację obu form wypoczynku miasto zabezpieczyło w budżecie ok. ćwierć miliona złotych. Ofertę na bieżąco można śledzić na miejskich profilach Wroclaw [Wroclove]Nasz Wrocław – Program MiejskiVisit Wroclaw oraz na Facebooku w wydarzeniu #WrocławskieFerie.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content