Zmarł ojciec Maciej Zięba, wrocławski dominikanin. Zmagał się z chorobą nowotworową

fot. Radio Rodzina

W czwartek 31 grudnia, we Wrocławiu zmarł Maciej Zięba OP. Miał 66 lat. Od wielu miesięcy walczył chorobą nowotworową. Na swojej stronie internetowej poinformowali o tym wrocławscy dominikanie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 9 stycznia 2021 r. w kościele św. Wojciecha przy Placu Dominikańskim 2 (w kościele obowiązuje limit miejsc zgodny z obecnym stanem prawnym).

Program uroczystości:

  • 9.30 – różaniec;
  • 10.00 – Msza święta pogrzebowa;
  • 12.00 – pogrzeb na Cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida 51.

Maciej Zięba – dominikanin, ur. 1954 we Wrocławiu. Teolog, filozof i publicysta. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1981 wstąpił do zakonu dominikanów, sześć lat później uzyskał święcenia kapłańskie.

Działacz opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80. – doradca NSZZ „Solidarność” oraz dziennikarz Tygodnika Solidarność. Założyciel (1995) i dyrektor Instytutu Tertio Millennio w Krakowie.

Był dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Autor wielu książek, m.in. „Papieska ekonomia. Kościół-rynek-demokracja”. W roku 1997 uzyskał w PAT tytuł doktora. Wykładowca licznych uczelni w Polsce i na świecie. Od 1998 do 2006 prowincjał polskich dominikanów.

inf: wroclaw.dominikanie.pl/ www.wroclaw.pl/ inf.wł

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content