Sylwester we Wrocławiu 2020: Sylwester Życia, czyli wielka domówka [LINK DO TRANSMISJI]

fot. Radio Rodzina

Ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnej corocznej zabawy w Rynku. Ale władze miasta zapraszają na Sylwestra Życia, największą domówkę świata transmitowaną z najwyższego budynku w mieście, czyli ze Sky Tower. Start o 20.00, prowadzi Paweł Gołębski, a wśród gości m.in. gotująca Magdalena Orłoś, DJ Gambit, wokalistka Justyna Szafran i aktor Janusz Chabior. Przed północą życzenia widzom złoży prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

– Od blisko 30 lat mieszkańcy zwyczajowo spędzali ten czas na wrocławskim Rynku. W tym roku, ze względu na pandemię, jest to niemożliwe, jednak spotkamy się wirtualnie na szczycie najwyższego budynku we Wrocławiu, by zgodnie z tradycją przeżyć ten dzień wspólnie – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Obostrzenia sylwestrowe

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19.00 do 6.00 w całym kraju obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu. Premier podkreśla, że nie jest to „godzina policyjna” i gorąco apeluje o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, aby ten sylwester minął spokojnie.

Wielka transmisja online

Organizuje ją Strefa Kultury Wrocław, a zaprasza wszystkich wrocławian.

– Sylwester to taki moment, kiedy żegnamy się ze starym rokiem. Myślę, że w tym roku wiele osób chciałoby z hukiem pożegnać rok 2020, jako ten, który zapisał się w historii niezbyt optymistycznie – mówi Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultury Wrocław. – Chcemy być razem, razem z wrocławianami i wrocławiankami, ale też mieszkańcami Polski i całego świata, ze wszystkimi, którzy zechcą się z nami połączyć. Zostańmy w domach, bawmy się w gronie najbliższych, ale połączmy się z Wrocławiem – dodaje.

LINK DO TRANSMISJI:

Co wspólnie zaśpiewamy na Sylwestrze Życia

Czyli jaką piosenkę wykonać o północy? To pytanie do wszystkich. W poprzednich latach grane były przeboje „Show Must Go On” zespołu Queen, „Świecie nasz” Marka Grechuty, „Freedom” George’a Michaela, „I want to know what love is” grupy Foreigner.

Dlaczego Sylwester Życia? Bo to bez wątpienia pierwszy taki sylwester, którego nie możemy spędzić tłumnie i hucznie.

Jakie gwiazdy będą bawiły się z wrocławianami

  • Paweł Gołębski, prezenter Radia RAM i TVP Wrocław, a także konferansjer dotychczasowych imprez sylwestrowych na Rynku poprowadzi i tym razem sylwestra, z najwyższego punktu w mieście, czyli ze szczytu Sky Tower.
  • Justyna Szafran, charyzmatyczna, obdarzona niezwykłym głosem wokalistka, związana na stałe z Teatrem Muzycznym Capitol, w minionych miesiącach udowodniła, że ma bezbłędny feeling także podczas koncertów online.
  • Konrad Imiela, aktor, muzyk, szef Teatr Muzycznego Capitol, a także wyjątkowa osobowość, która od lat wzbogaca ofertę kulturalną naszego miasta. Uwaga, na Sylwesterze Życia pojawi się z… gitarą.
  • Magda Orłoś, niewidoma wrocławska pedagożka prowadzi w sieci program „Gotowanie w ciemno”, w którym, przygotowując posiłki i podbijając serca fanów kulinariów, przy okazji dzieli się uśmiechem i życzliwością do wszystkich wokół.
  • DJ Gambit, przygotowuje oprawę muzyczną do znanych wydarzeń we Wrocławiu, ostatnio m.in. do gali 30 Kreatywnych Wrocławia. Sylwestrowe chwile spędzimy przy wybranych przez niego rozgrzewających brzmieniach.
  • Janusz Chabior, nietuzinkowy aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Kochają go wciąż fani Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, a i podczas sylwestra dołączą nowi, którzy lubią charyzmę i charakterystyczny wokal.
  • Agata Wątróbska, filmowa i serialowa aktorka, ponadto występująca w Kabarecie na Koniec Świata. Prywatnie małżonka Janusza Chabiora.
  • Piotr Świętoniowski, pianista i aranżer czerpiący swoje inspiracje z bluesa, jazzu, popu czy elektroniki.
  • Maciej Maciejewski, aktor teatralny, musicalowy i dubbingowy, od ponad 10 lat związany ze sceną Teatru Muzycznego Capitol

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content