Straż miejska pomaga bezdomnym

fot. Radio Rodzina

Blisko 1800 zgłoszeń, w tym prawie 400 w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – wrocławska straż miejska wraz z MOPS-em prowadzi wzmożone patrole miejsc, gdzie przebywają bezdomni i oferują im pomoc.

trażnicy miejscy tradycyjnie w okresie jesienno-zimowym wspierają bezdomnych. W tym roku rozdają im m.in. termosy oraz pakiety żywnościowe. W skład takiego zestawu wchodzą: samopodgrzewający się posiłek, woda, konserwa, pieczywo chrupkie oraz ogrzewacz dłoni i chusteczki dezynfekujące.

Osoby bezdomne najczęściej szukają schronienia w osłonach śmietnikowych, na klatkach schodowych, opuszczonych budynkach, na terenie ogródków działkowych, parkach i lasach miejskich. Miejsca te strażnicy odwiedzają wspólnie z pracownikami MOPS-u.

– Miejsca te są z reguły pozbawione ogrzewania i nie zapewniają ochrony przed zimnem. Dlatego proponujemy im także m.in. przewiezienie do noclegowni, czy informujemy o miejscach, gdzie mogą otrzymać wsparcie. Niestety nie zawsze z naszej pomocy chcą korzystać – dodaje Waldemar Forysiak, z wrocławskiej straży miejskiej. – Zdarza się też, że do takich osób wzywamy pogotowie, bo potrzebują pomocy medycznej – dodaje.

W najbliższym czasie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przekaże kolejne paczki żywnościowe straży miejskiej, która rozda je potrzebującym.

Autobus dla bezdomnych

Poza tym, po Wrocławiu cały czas jeździ Streetbus, czyli bus, z którego potrzebującym rozdawane są ciepłe posiłki. Kursuje on 7 dni w tygodniu od godz. 20.00 do 23.30. Pojekt ten uzupełnia istniejący system wsparcia dla osób bezdomnych i ubogich. Posiłki wydawane w Streetbusie finansuje Miasto i MOPS, a zadanie realizują organizacje pozarządowe wspierane przez MPK Wrocław.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content